Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 19.10.2019 - 12:00

Kvákadla Dunlop Gary Clark Jr. a Dimebag From Hell

Společnost Jim Dunlop přidala do svého katalogu dva nové modely signovaných wah pedálů z nestárnoucí série Cry Baby. Verze Gary Clark Jr. Cry Baby GCJ95 byla navržena ve spolupráci s texaským bluesrockovým kytaristou, jenž se podílel i na albech zpěvačky Alicie Keys nebo kapely Foo Fighters a model Dimebag Cry Baby From Hell DB01B je další variantou kvákadla DB01, zaštítěného jménem kytaristy heavy metalové Pantery Dimebagem Darrellem (1966 – 2004).

Gary Clark Jr. Cry Baby GCJ95 je jednoduše koncipovaný pedál s šasi potaženým vrstvou mědi s eloxovaným povrchem. Oproti standardní verzi prošel obvod sestavený z výběrových součástek modifikací poskytující hřejivější projekci ve spodních pásmech a upravena byla i křivka průběhu modulace.

Model, který představuje ideální volbu především pro hráče orientované na blues či klasický rock, nabídne v patové poloze krajní frekvence 320 až 390 Hz a díky integrované filtraci Fine Tune jsou v opačné úvrati pedálu ovlivňována pásma s hraničními hodnotami 1 700 až 2 070 Hz a 1 050 až 1 270 Hz. Cena se pohybuje okolo 180 dolarů.

Dimebag Cry Baby From Hell DB01B disponuje podobně jako předchozí model DB01 rotačním přepínačem pro výběr šesti frekvenčních režimů, trojicí malých potenciometrů pro detailnější vyladění vyšších pracovních pásem v prostoru horní úvrati pedálu a nastavením šířky zvolených frekvencí, nechybí ani ovladač hlasitosti integrovaného boostu (rozsah 0.1 až 17 dB), aktivovatelného červeným tlačítkem na pravém boku skříně.

Na patové straně jsou umístěny dvě stavové diody (zelená, červená) wah/boost modů a kromě vstupního a výstupního jacku je zde také přepínatelná zdířka In/Out fungující buď v paralelním Out modu nebo v tzv. PTM (Pass Through Mode) zapojení, kdy z prvního výstupu jde efektovaný signál a z druhého čistý zvuk.

Standardní pryž na nášlapné ploše pedálu s nastavitelným odporem byla nahrazena protiskluzovou vrstvou používanou u skateboardů, grafická úprava se nese ve znamení černošedé kamufláže, footswitch je zapojen v bufferovaném režimu a proudový odběr činí pouhých 2.5 mA, takže wah lze velmi dlouho používat i s levnými typy baterií. Cena byla nastavena na cca 160 dolarů.

Tagy Jim Dunlop Dunlop Gary Clark Jr. Dunlop Dimebag From Hell

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY