Přejít k hlavnímu obsahu
Petra Velká -

Kurzweil KS-40A: bezkonkurenční studiové monitory

Přestože značku Kurzweil má většina z nás spojenou především s kvalitními digitálními piany, existuje i výjimka potvrzující pravidlo – studiové monitory KS-40A.

Je poměrně složité vyznat se v rozsáhlé nabídce studiových monitorů na trhu. Podle obrázků na e-shopech je člověk vybere těžko. Kurzweil KS-40A jsou ale jedinečnou výjimkou, do které se zamilujete na první pohled už na webovém obchodu – a nebudeme si nalhávat, že zpočátku nejprve cenou, která se pohybuje jen lehce nad dvoutisícovou hranicí. Nenechte se ale zmást, cena není to jediné, čím jsou KS-40A jedinečné.

Vaše duše zaplesá především tehdy, pokud jste konzervativní a razíte heslo, že v jednoduchosti je krása. Žádné složité nastavování, žádný nespočet konektorů a přepínačů. Zkrátka jednoduché bedničky, které mají vše, co ke kvalitnímu poslechu potřebujete. Při kompaktních rozměrech pouhých 23 cm výšky, 15 cm šířky a 18 hloubky oceníte zejména překvapivě dobré basy, které se nedají srovnávat se sebelepšími plastovými bedničkami k PC. Mimochodem plast na KS-40A nehledejte, šasi je celé ze dřeva, a to rozhodně také potěší.

Zesilovač je umístěn v jedné z beden, druhá je pasivní a je propojena kabelem. Vstupy na zadní straně jsou cinchové (2x stereo RCA nesymetrický vstup). Najdete zde dva potenciometry, první na ovládání celkové hlasitosti, druhý na zvýraznění sub-basů, které jsou na tak kompaktní monitory opravdu vynikající. Celkový výkon je 2 x 10W RMS a celková hmotnost obou beden dohromady je 5 kg.

Nelze očekávat, že si s KS-40A vystačíte v profi nahrávacím studiu, avšak pokud máte rádi příjemný a kvalitní poslech, máte hlouběji do kapsy anebo nechcete mít neustále otlačené a upocené uši z uzavřených sluchátek, pak je Kurzweil KS-40A jednoznačnou volbou!

Tagy kurzweil petra velká monitory

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY