Přejít k hlavnímu obsahu
Kryštof – Vánoční feat. Karel Gott
Možná, že jen nejsem cílovka, ale fotka Krajča na náhrobku je pro mě v rámci vánočního klipu trochu moc | Zdroj: YouTube
Vít Vojík -

Kryštof s Goťákem na featu jako perfektní vánoční kalkul

Je to tady. Se začátkem listopadu přichází první vánoční rádiovka roku 2020 a hned je to silný kafe. Kapela Kryštof vydává očekávaný single s Karlem Gottem a já se ptám. Podařilo se jim dostat mezi řádky aspoň trochu sváteční nálady a něhy, nebo je to čistá komerční hra na jistotu?

V obou případech je jasné, že nemohou neuspět. Když spojíte Kryštofy s Gottem máte dvě silné značky. Když k tomu přidáte Vánoce, máte rovnou tři. Není se tedy čemu divit, že song je již po pár hodinách první v trendech na YouTube a bude jistě oblíbenou volbou tuzemských mainstreamových rádií. Skladba Vánoční byla jednoduše od začátku odsouzena k úspěchu. Budeme tedy doufat, že autoři využili určitou míru jistoty a dali si záležet, aby nejspíše poslední skladba legendárního českého zpěváka byla něčím víc než jen reklamním tahem před vydáním nové desky kapely Kryštof.

A opravdu. Pokud se zaposloucháte do částí, které ještě stihl nazpívat božský Kája, začínáte věřit tomu, že byste si skladbu v rámci dotvoření vánočního kýče i dobrovolně pustili a nechali se unášet na vlně nostalgie. Zbytek je ale bohužel – z mého pohledu – absolutně generický. Rádoby svěží sloky jsou pouze výplní mezi Gottovými refrény a výsledku nepomohlo ani provedení videoklipu. Možná, že jen nejsem cílovka, (určitě), ale fotka Krajča na náhrobku je pro mě v rámci vánočního klipu trochu moc.

Suma sumárum. Hezký nápad, nakonec i ten námět videoklipu by s určitým zpracováním mohl být opravdu dojemný (místo toho jsme tam prostě šoupli pár slavných tváří, ehm, no nic), ale z takové skvělé příležitosti se dalo dostat daleko víc. Novinka se tak bohužel řadí mezi další vánoční komerční výtvory české kvality. Ono to totiž evidentně naprosto stačí…

Tagy kumšt vánoce Karel Gott Kryštof

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Vít Vojík
Stage je lajf. Není místo, kde bych se cítil víc na svém místě. Na Frontman píšu osmým rokem a od roku 2018 spravuju sociální sítě.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY