Přejít k hlavnímu obsahu
Matěj Belko -

HLE! FURCH: Neuvěříte, co se stalo, když kluci z KUMŠTU přijeli na Moravu!

Ok, možná trochu clickbaitový titulek, ale když už jste tady, tak to přece nenecháte nedočtený, ne?

S kolegou youtuberem Petrem, s nímž se zabýváme hlavně tvorbou jednoho humoristického seriálu, jsme si uvědomili, že pod záminkou toho, že točíme nějaký pořad, můžeme nahlédnout i do míst, kam bychom se jako „civilisté“ normálně nedostali. Rozjeli jsme tedy pro tento účel reportážní občasník „HLE!“. První díl seriálu, jehož název krátkým a snad zapamatovatelným způsobem vyjadřuje naši zvědavost (a vlezlost pozn. red.), nás zavede do jedné továrny na hudební nástroje.

Kdo by neznal kytary značky Furch? V našich končinách jsou tyto nástroje známé už dlouhá desetiletí a patří k známým jménům mezi českými výrobci hudebních nástrojů. Zajímavé ale je, že poslední dobou se po nástrojích, vyráběných ve Velkých Němčicích, kousíček od Brna, začínají velmi intenzivně shánět kytaristé po celém světě.

Z původně garážové dílny se postupem let stala regulérní velkovýroba. Nástroje z Moravy se distrubuují prakticky po celé zeměkouli a výsledek toho je, že pánové a dámy mají tak tak co dělat, aby pokryli alespoň základní poptávku, která stále roste.

No a nám to nedalo a zajeli jsme se přímo na místo činu podívat, co je za tím. V čem je ten fígl? Co je zač ten jejich šéf, o kterém se šušká, že celé dlouhé večery ve starém mlýně komunikuje s roboty, občas kvůli tomu propadá šílenství a celé to začal dělat kvůli pivu…

Pojďte se podívat s námi!

Tagy Furch HLE! kumšt

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Festiwall, foto: Jan Nožička
Multiinstrumentalista, producent, skladatel... Hraje s Tata Bojs, Blue Shadows, C1ntor1n1, Lufťáky, James Harries Bandem, dříve s Davidem Kollerem, Lenkou Dusilovou, Michalem Ambrožem, Oskarem Petrem a mnoha dalšími. Je autor a protagonista seriálu KUMŠT, fanatický řešič a shr…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY