Přejít k hlavnímu obsahu
Mě tlačí čas kvůli vánočním písním, ale vím, že v této situaci nejsem sama | Foto: archiv SN
Mě tlačí čas kvůli vánočním písním, ale vím, že v této situaci nejsem sama | Foto: archiv SN
Sára Nová -

Křtít či nekřtít, toť otázka!

Když jsem na podzim minulého roku po dlouhé době vstupovala do nahrávacího studia, měla jsem jasnou vizi. Natočit nové album nejen s vánočními písněmi a na podzim tohoto roku ho pokřtít. To aby mohly vánoční písně těšit posluchače už tyto Vánoce.

S jakými potížemi se ale budeme letos všichni potýkat, jsme bohužel nikdo z nás netušil.

Ještě v létě jsme stanovili datum křtu nového alba na 30 října 2020 a modlili se, aby všechno po celoroční práci dopadlo dobře a dovedlo se vše k vytouženému cíli... ke křtu alba Stroj času.

Týden po týdnu se díky postupným nařízením vytrácel optimismus, že křest proběhne dle plánů. Ze stovek návštěvníků jsme polevovali na desítky, až nakonec nahlásilo i kulturní středisko, že křest odkládají na neurčito a ani on-line vysílání křtu u nich neproběhne.

Když to ale nepokřtíme teď, co bude s vánočními písněmi? Uvolní se nastalá situace do Vánoc? Do jara? V létě je poslouchat nikdo nebude.

Nedá se nic dělat. Slib se musí dodržet a já řekla už dřív, že to album pokřtím, i kdybych byla sama doma a křtít to měla horkou vodou.

Tak i když bez fyzických návštěvníků, skvělých „předskokanů“ a pomocného štábu, bude se křtít 30. října on-line. Na jaké platformě teprve řeším a za včas budu informovat na události křtu na Facebooku. Tam se teprve zjistí, jak to všechno dopadne. A držte mi pěsti, ať vše běží jak má.

Mě sice tlačí čas kvůli vánočním písním, ale vím, že v této situaci nejsem sama. Všichni muzikanti jsme se těšili na skvělé koncerty a měli své plány. A teď nám nezbývá nic jiného, než se přizpůsobit.

A jak jste se potýkali a potýkáte se svými plány vs. nařízením vy?

Tagy komunita Sára Nová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Sára Nová
Zpěvačka a autorka optimisticky laděných písní. Dříve jsem zpívala s kapelami různých žánrů od popu, rocku, rockpunku až po lehčí metal. Na začátku roku 2017 jsem začala hrát na kytaru na akustických koncertech. V roce 2018 jsem vydala album Jsi to Ty, v říjnu 2020 vychází nov…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY