Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Křišťálový Ibanez PS1DM Paul Stanley

Před 40 lety postavil Ibanez první signovaný model určený kytaristovi hardrockové ikony Kiss Paulu Stanleymu. Toto kulaté výročí bylo pro obě zúčastněné strany impulsem k další spolupráci, jejímž výsledkem je limitovaná série Ibanez PS1DM Paul Stanley s opulentním křišťálovým designem.

Speciální verze vychází tvarově opět z firemní řady Iceman s korpusem kombinujícím mahagonový masiv a javorový top s lepeným krkem ze tří kusů javoru, ale tentokrát je horní deska těla pokryta více než 1 400 kusy křišťálu. Ebenový hmatník nese 22 středně silných pražců, polohové značky z akrylátu a abalonu a duální nultý pražec (bronz/kost) o šířce 43 mm.

Nástroj disponuje dvojicí humbuckerů Seymour Duncan s odkrytými cívkami – krkovým typem SH 59 a kobylkovou variantou SH Custom 5 (oba s magnety Alnico) – ovládanými třípolohovým přepínačem, samostatnými potenciometry hlasitosti a společnou tónovou clonou.

Chromovaný hardware tvoří struník Quik Change Classic, umožňující díky vyfrézovaným šachtám velmi rychlou výměnu strun, pevná kobylka Gibraltar je vybavena tzv. sustain blokem příznivě ovlivňujícím délku a artikulaci tónu a ladění obstarávají luxusní strojky Gotoh s perleťovými rondely.

Výroční speciál Ibanez PS1DM Paul Stanley cílí především na sběratele a fanoušky kapely Kiss, pro které pořízení některého z těchto exkluzivních kousků může představovat výhodnou investici. Výjimečnosti modelu samozřejmě odpovídá i cena pohybující se okolo 8 000 dolarů.

Tagy Ibanez Paul Stanley Kiss Ibanez PS1DM Paul Stanley

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY