Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 14.06.2019 - 01:00

Kontroler/looper RJM Music Mastermind PBC/6X

Do sériové výroby zamířil nový model kontroleru Mastermind PBC/6X z produkce firmy RJM Music Technology. Kompaktnější verze sdílí architekturu s větší variantou PBC/10 a podobně jako ona kombinuje možnosti klasického MIDI kontroleru s přepínačem efektových smyček. Písmeno X obsažené v názvu označuje maticový systém, umožňující měnit pořadí jednotlivých loopů, což novinku odlišuje od předchozí série využívající klasické relé spínače.

Programovatelný Mastermind PBC/6X v základu nabízí šest audio smyček, z nichž poslední tři jsou pomocí TRS jacku a příslušného kabelu zapojitelné ve stereu, nechybí možnost (INS S/INS R) tzv. čtyřkabelového propojení (vstup + efektová smyčka aparátu), nebo tyto zdířky využít jako sedmou smyčku a integrována je dvojice přepínatelných vstupů, z nichž jeden je opatřen signálovým bufferem.

Samozřejmostí je konektor pro expression pedál, výstup FS (Function switch) poslouží např. pro volbu kanálů zesilovače a díky vstupní zdířce ES (External switch) lze připojit 1/2 tlačítkový footswitch s dalšími funkcemi. Nezbytný konektor MIDI Out je doplněn USB portem určeným ke komunikaci s firemním editorem Mastermind či DAW softwarem a praktickou vychytávkou je integrovaná ladička.

Hlavní panel disponuje dostatečně velkým LCD displejem informujícím o aktivovaných smyčkách, používaném presetu a pro přehlednost je schopen zobrazovat i názvy skladeb. Sedm kovových nášlapných footswitchů s přiřaditelnými funkcemi je osazeno LED diodami, jejichž barvy se mění podle zvolené konfigurace.

Paměť pojme celkem 768 presetů, 1000 songů, 64 setlistů a napájení obstarává standardní DC adapter 9–12V 220 mA. Oficiální cena MIDI kontroleru/looperu RJM Music Mastermind PBC/6X o rozměrech 25.7 x 11.1 x 6.1 cm a hmotnosti cca 0.9 kg, byla v případě americké části trhu nastavena pod hranicí 700 dolarů.

Tagy RJM Music RJM Mastermind PBC/6X
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY