Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Kondenzátorová kapsle KSM11 pro bezdrátové systémy Shure

„Díky neuvěřitelně přirozené kombinaci čistých výšek, bohatých středů a plných basů nabízí kapsle KSM11 zvukovým profesionálům elegantní vokální základ, který pozvedne celé vystoupení,“ tvrdí o novém kondenzátorovém modelu firma Shure. Bezdrátové provedení KSM11, využívající výhod vyšší linearity digitálního zvuku, ovšem zvládá nejen koncertní prostředí, ale je výrobcem doporučováno také pro studiovou práci, podcasting a další aktivity.

Kapsle, poskytující nejčistší podání vokálů v daném produktovém segmentu, je samozřejmě plně kompatibilní se všemi wireless systémy Shure s výměnnými mikrofonními kapslemi, včetně sérií Axient Digital, ULX-D a dalších. Prémiová verze KSM11 s kardioidní, vysoce konzistentní směrovou charakteristikou, vyvinutá speciálně pro digitální bezdrátový provoz, využívá 3/4 palcovou zlatou membránu a může se pochlubit nadstandardním potlačením signálu mimo osu.

Zvukaři a producenti mají k dispozici téměř dokonalou prezentaci vokálních partů, na kterých mohou stavět své mixy, přičemž ekvalizace je volbou, nikoli výchozím nastavením. Použita byla modifikovaná konstrukce pro celkově menší a lehčí půdorys kapsle ve srovnání s typickými bezdrátovými modely, integrován je pop filtr, pokročilý systém odpružení s prakticky nulovým manipulačním hlukem a mechanickou odolnost zajišťuje hliníkové tělo doplněné mřížkou z tvrzené oceli.

Dynamické rozpětí je dáno hodnotou 128.5 dB, frekvenční rozsah se pohybuje v mantinelech 50 Hz – 20 kHz, odstup signálu od šumu je 71.5 dB, maximální SPL dosahuje limitu 151 dB a výstupní impedance činí 250 Ohm / 1 kHz. Vyměnitelný komponent se závitem a kapslí napájenou ze zvoleného transmitteru (5V DC) má rozměry 48.7 × 76.3 mm a hmotnost 150 g.

Varianta Shure KSM11 je dostupná v černém nebo stříbřitém niklovém provedení (produktový kód RPW192 / RPW194) za cenu nastavenou v případě amerického trhu okolo hranice 900 dolarů. Pořídit lze i náhradní ochranné mřížky v identických odstínech (RPW261 / RPW263).

Tagy Shure Shure KSM11

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY