Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 06.02.2020 - 00:01

Koncertní ukulele Fender ze série Fullerton

S novou řadou Fullerton rozšiřuje Fender nabídku ukulelí o tři stylové koncertní modely s povedeným designem, které jsou osazeny aktivním snímacím systémem s předzesilovačem. Označení Fullerton Jazzmaster Uke, Fullerton Strat Uke a Fullerton Tele Uke jasně napovídá, kterými typy nástrojů se jednotlivé verze nechaly inspirovat. Všechny modely této edice jsou postaveny z identických materiálů a stejná je také výbava.

Pro stavbu zadní desky a korpusových lubů byla vybrána mahagonová překližka kombinovaná s horní ozvučnicí z laminovaného smrku, hrany těla zdobí bílé lemovka a lepený krk z jednoho kusu javoru nese ořechový hmatník s 19 pražci a nultý pražec ze syntetické kosti široký 35 mm. Menzura činí 15.04 palců (382 mm).

Struny jsou upevněny v kobylce typu „no-tie“ s ořechovou základnou bez kolíčků a končí v celokovových ladicích strojcích s niklovaným povrchem a jednořadým uspořádáním. Ozvučení obstarává piezo snímač napojený na firemní preamp FE-U01 kalibrovaný speciálně pro ukulele.

Ovládací modul vsazený do horního lubu je vybaven potenciometrem hlasitosti, tónovou clonou, ladičkou s barevným displejem, šachtou pro 9V baterii a indikační diodou. Nástroje jsou z továrny seřízeny na struny Aquila Nylgut Concert.

Model Fender Fullerton Jazzmaster Uke bude dostupný v odstínech Tidepool a Olympic White, Fullerton Strat Uke dorazí na trh v provedeních Sunburst nebo Black a Fullerton Tele Uke nabídne laky Butterscotch Blonde a Black. Oficiální evropská cena byla nastavena shodně na cca 190 eur.

Tagy Fender Fender Fullerton ukulele
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY