Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Kompaktní PA monitory QSC CP8 a CP12

Kalifornská společnost QSC oznámila zahájení výroby nové série lehce přenosných aktivních PA monitorů s označením Compact Powered (CP), kterou tvoří dvojice modelů CP8 a CP12 o shodném výkonu 1 000 W. Kabinety osazené osmi nebo dvanáctipalcovým měničem využívají firemní technologii Directivity Matched Transition (DMT) pro konzistentní frekvenční odezvu v celém spektru, vybaveny jsou duálními zesilovači Class D.

Obě varianty jsou kromě osmi nebo dvanáctipalcových středobasových reproduktorů vybaveny výškovou hornou o průměru 1.4 palce, zesilovače rozdělují výkon v poměru 800 W – LF / 200 W – HF, skříně z odolného polypropylenu mají na horní straně masivní madlo a spodní segment je uzpůsoben pro uchycení ke stojanu.

Panel na zadní straně nabízí dva kombinované mic/line XLR/TRS vstupy, minijackový stereo Aux In, dvojici ovladačů gainu (0 až +10dB), post-gainový XLR Mix Out, tlačítko mic-boost se zdvihem +25dB pro kanál B a rotační přepínač Contour s 6 ekvalizačními režimy.

Model CP8 s rozměry 411 x 273 x 256 mm a pokrytím v úhlu 90 stupňů disponuje frekvenčním rozpětím 53 Hz – 20 kHz, max. SPL činí 124 dB a hmotnost se pohybuje okolo 9.5 kg. Větší verze CP12 (516 x 350 x 323 mm) s pokrytím 75 stupňů se může pochlubit širším frekvenčním záběrem 47 Hz – 20 kHz a vyšším SPL 126dB. Váha této varianty je cca 13.7 kg.

Monitory je možno usadit několika způsoby: vertikálně, horizontálně s náklonem, vertikálně s tyčovým stojanem a pomocí přídavného rámu ve tvaru U. K systémům lze pořídit také nylonové potahy nebo polstrovaná pouzdra. Evropské ceny se pohybují pod hranicí 450 eur za CP8 a cca 580 eur za CP12.

Tagy QSC QSC CP8 QSC CP12

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY