Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Kompaktní komba Boss Dual Cube LX a Bass LX

Od roku 1978, kdy koncern Roland poprvé uvedl na trh komba ze série Cube, si některou z verzí pořídili více než tři miliony muzikantů. Po více než čtyřiceti letech od premiéry originální řady se už tak poměrně rozsáhlá kolekce těchto aparátů rozšiřuje o další dva nové modely malých komb s označením Boss Dual Cube LX a Bass LX. Obě varianty mají mnoho společného a vzhledem k minimálním rozměrům nabídnou nadstandardní výbavu, samozřejmě včetně softwarového editoru.

Kytarové i basové stereofonní provedení disponuje koncovým zesilovačem o výkonu 2 x 5 W, zapojeným do dvojice reproduktorů (LX 2 x 4 palce, Bass LX 2 x 5 palců s kovovými vrchlíky), verze pro kytaru má navíc duální stereo vstupy, takže před preampovou sekci s modelingovým obvodem (Amp Type – 7 typů zesilovačů + presety Mic a Stereo In) lze zařadit např. stereo modulaci, delay, reverb apod. Bass LX je schopen emulovat pět typů předzesilovačů, nechybí samostatný Comp/Drive

Připraven je looper a efektová sekce rozdělená do dvou jednotek, přičemž vývojáři Bosse zohlednili u nabídky efektů typ komba, využít lze Loopback switch (USB, i-CUBE Link/Aux In) nebo ukládání presetů s možností až 3 patchů na jeden typ modelingu (LX 27, Bass LX 15 pozic), vstup pro footswitch, slot pro volitelný audio MIDI Bluetooth adapter BT-Dual, dva linkové výstupy a konektor Phone/Rec.

U LX najdeme kromě potenciometrů gainu, volume, masteru a třípásmového EQ také hlasitost pro preset emulující mikrofonní preamp, zatímco basová varianta přidává banku obsahující 27 rozdílných rytmických patterns (9 typů po třech variacích). Napájení je řešeno 9V adapterem nebo osmi tužkovými AA bateriemi, další editaci obstarávají aplikace Dual Cube LX / Bass LX Editor.

Flexibilní komba Boss Dual Cube LX a Boss Dual Cube Bass LX, která lze díky integrované audio kartě využít také pro přímé nahrávání nebo streaming, jsou dodávána včetně napěťového zdroje a mini TRRS kabelu. Rozměry, hmotnost a ceny:  DC LX 341 x 162 x 215 mm, 3.3 kg, cca 7500 Kč; Bass LX 341 x 205 x 261 mm, 4.4 kg, cca 9000 Kč. Zmíněný Bluetooth adapter BT-Dual vyjde na cca 1200 Kč.
 

Tagy boss Boss Dual Cube LX Boss Dual Cube Bass LX

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY