Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Kompaktní kity Tama Club-JAM Suitcase a Cocktail-JAM Mini

V segmentu malých bicích setů nabízela společnost Tama doposud modely Club-JAM, Club-JAM Mini, Club-JAM Vintage, Club-JAM Flyer a Cocktail JAM, což v letošním roce přestává platit, protože japonský gigant uvedl na trh dvojici kitů Club-JAM Suitcase a Cocktail-JAM Mini, u kterých výrobce zašel s redukcí rozměrů ještě o krok dál. I přes tyto úpravy si oba sety stále uchovávají potřebnou projekci a barvu tónu.

Třímístná sada Club-JAM Suitcase LJK36S dává svým označením najevo, že vývojové oddělení Tamy zapracovalo na mobilitě kitu, jenž vedle tomu 10x7 palců a floor tomu 12x6 palců disponuje rozpojitelným basovým bubnem 16x15 palců, díky čemuž lze oba tomy uložit do bubnu, který tím pádem poslouží jako kufr (suitcase).

Basový buben využívá dřevěné ráfky, stěny korpusů o tloušťce 7 mm jsou vyrobeny z šesti vrstev topolu a lehkého odolného dřeva mersawa, nechybí držák tomu, činelový stojan pro uchycení k velkému bubnu a samostatně lze pořídit speciální gig bagy DSS36LJ. Kromě základní sady nabízí výrobce i verzi LJK36H3 rozšířenou o hi-hat stojan, basový pedál a stoličku. Varianta Club Jam Suitcase LJK36S v barvě Indigo Sparkle je na evropském trhu dostupná za cca 410 eur.

Topolový kit Tama Cocktail-JAM Mini CJP44 sestává z vertikálního basového bubnu 14x6 palců doplněného pedálem a padem Sound Focus pro zatlumení, tomu 8x5 palců, floor tomu 12x5.5 palců (oba osazené pouze horními blánami), snare bubínku o rozměrech 10x5 palců, dvojice držáků (tom + snare) a stejného počtu polstrovaných gig bagů.

Firma inzeruje také luxusněji vybavenou sestavu Cocktail-JAM Mini CJP44C, jež k výše zmíněným bubnům a chromovanému hardwaru přidává ramenový držák hi-hat a činelu. Daný model vyjde na cca 620 eur. Obě „koktejlová“ provedení jsou vyráběna v odstínu Hairline Black.

Tagy tama Tama Club-JAM Suitcase Tama Cocktail-JAM Mini

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY