Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 06.11.2015 - 00:01

Kompaktní aparáty Mesa Boogie Mark Five v pětatřicetiwattové verzi

Po úspěšných modelech zesilovačů Mark V a Mark V: 25 se kalifornský výrobce Mesa Boogie rozhodl doplnit tuto řadu ještě o 35-ti wattovou sérii. Dvoukanálové kombo a zesilovač Mark V: 35 disponuje koncovým stupněm s technologií Multi-Watt se čtveřicí elektronek EL84 a přepínáním výkonu v rozmezí 10, 20 a 35 wattů. Vybraný režim lze navíc přiřadit nezávisle ke každému kanálu.

Čistý kanál nabízí trojici modů Clean, Fat nebo Crunch a zkreslení pracuje v režimech Mark IIC+, Mark IV a Extreme. U obou kanálů najdeme čtyřpásmové korekce, gain a master plus dvojici potenciometrů Solo 1 a 2, kterými můžeme nastavit rozdílnou hlasitost např. pro vyhrávky nebo sóla.

Nechybí známý pětipásmový grafický ekvalizer (80, 240, 750, 2 200, 6 600 Hz), který lze podobně jako režimy koncové sekce přiřadit ke kanálům nezávisle nebo jej během hry aktivovat footswitchem, který kromě kanálů přepíná i funkce Solo 1/2. Aparáty jsou vybaveny i klasickým pružinovým reverbem, jehož ovládání je umístěno na zadním panelu.

Konektivita sestává ze sluchátkového výstupu, sendu a returnu buferované sériové efektové smyčky, konektoru footswitche a reproduktorových výstupů 2x4/1x8 Ohm. Pro přímé nahrávání je určen DI XLR výstup ošetřený emulací CabClone s vypínatelným reproduktorem a zemí. Speaker simulator nabízí mody Open Back (otevřený, brilantní sound), Vintage (hřejivý, komprimovaný zvuk s plnými středy) a Closed Back ideální pro moderní high gain s upozaděným středovým pásmem a posílenými výškami a basy.

Zesilovače a komba Mesa Boogie Mark V: 35 jsou skvěle vybavené zesilovače s ikonickým soundem původních sérií Mark doplněných modem Extreme převzatým z tříkanálového modelu Mark V. Navíc díky volitelným výkonům můžete i v menších prostorách maximálně využít potenciál vytaveného koncového stupně.

Pokud si potrpíte na kvalitu a vyžadujete kompaktní, celolampový, variabilní aparát vhodný snad do všech stylů, tak by vás novinka od Mesy mohla oslovit. Kombo osazené jedním dvanáctipalcovým reprem Celestion Custom 90 by se mělo cenově pohybovat okolo 2 600 Euro a hlava na hranici 2 300 Euro.

Tagy mesa boogie
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY