Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 05.12.2020 - 10:00

Kombo Boss Nextone Special

Po kombech Nextone Stage a Artist přichází Boss s vlajkovou lodí této řady, nesoucí označení Nextone Special. Dvoukanálový aparát, osazený novým typem dvanáctipalcového custom reproduktoru Waza Craft a koncovým zesilovačem s výkonem 80 W, postaveným na patentované technologii Tube Logic, boduje skutečně nadstandardními možnostmi ovládání, zvukovou variabilitou a v neposlední řadě i bezúdržbovým provozem a konzistentním podáním tónu v různých situacích a prostředích.

Čistý kanál je v předzesilovací sekci vybaven spínačem Extra Headroom, hlasitostí, switchem Tone, třípásmovými korekcemi s možností výběru modů American nebo British a efektovou jednotkou obsahující boost, reverb a delay s tap tempem. Zkreslený kanál disponuje identickými ovladači s výjimkou funkce Headroom, kterou nahradil potenciometr gainu.

Rozdělen je i koncový stupeň s nezávislým ekvalizerem nabízejícím parametry Bottom, Top, Presence a integrovány byly také čtyřpolohové rotační přepínače Select – American / British, umožňující u každé větve výběr z Class AB režimů emulujících charakter elektronek 6V6, 6L6, EL84, EL34 a flexibilitu navyšují nezávislé, plynule nastavitelné hlasitostní funkce Solo.

Na ovladač Master je navázán switch Power Control pro volbu výkonu (Standby/0.5/20/40/60/80 W) a nechybí čtveřice presetových tlačítek (1/2/3/Panel). Kombo s polootevřenou konstrukcí využívá nový dvanáctipalcový reproduktor Boss Waza Craft B12W, jenž podle slov výrobce kombinuje zvuk klasického modelu „blue bell“ z 60. let (pravděpodobně Celestion Alnico Blue) a modernějších měničů s vyšším výkonem.

Konektivitu tvoří trojice repro výstupů s impedancemi 8/16/16 ohmů, dvě zdířky footswitchů (Boss standard, GA-FC) přepínajících kanály plus funkce Solo a boost, port USB-B s podporou re-ampingu, DIN konektor MIDI In, send/return efektové smyčky, sluchátkový výstup fungující zároveň pro nahrávání, a linkové XLR/jack výstupy s přepínačem IR impulsů Air Feel, nastavitelným v krocích Rec, Live a Blend.

Kombo Boss Nextone Special o rozměrech 620 x 246 x 530 mm a hmotnosti 18 kg je na evropském trhu dostupné za cca 930 eur. Archivaci presetů a širší editaci včetně parametru Shape nově koncipovaného stupně Tube Logic obstarává firemní aplikace Nextone Editor kompatibilní s platformami Mac i Windows.

Tagy boss Boss Nextone Special
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY