Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 13.09.2020 - 00:01

Kombo Blackstar HT Club 40 MkII 6L6

Po modelech Kentucky Special a Black & Blue se komba Blackstar řady HT 40 Club dočkala další limitované edice, tentokrát nesoucí označení HT Club 40 MkII 6L6. Jak je patrno z části názvu, novinka disponuje oproti standardní verzi HT Club 40 koncovými lampami 6L6, které posouvají zvukový fundament směrem k americkému typu soundu, nicméně aparát si i nadále zachovává svou flexibilitu díky voicingovým obvodům integrovaným v preampové sekci.

Předzesilovač využívající elektronky ECC83 nabízí čistý kanál opatřený hlasitostí a dvoupásmovými korekcemi, zkreslená větev je vybavena gainem, hlasitostí a klasickým třípásmovým ekvalizerem doplněným ovladačem funkce ISF (Infinite Shape Feature), umožňující nastavení zvuku v britském či americkém stylu.

K oběma kanálům jsou přiřazena voicingová tlačítka s následujícími režimy: Clean Voice 1 / American Clean – brilantní čistý tón s pevnými basy, Clean Voice 2 / British Clean – rozdílná odezva ve spodních pásmech, hřejivé středy, citlivá reakce na sílu vstupního signálu a dynamiku hry, OD Voice 1 / Classic Overdrive – barevné zkreslení blízké jednokanálovým aparátům s modifikací „hot rod“ (vyšší porce gainu), OD Voice 2 / Modern Overdrive – agresivně znějící high-gain s masivními středy zvýrazněnými mid-boostem zařazeným před zkreslovací okruh.

Za preampem je umístěn obvod digitálního reverbu, úroveň celkové hlasitosti obstarává potenciometr Master a výkon lze skokově ovlivnit také spínačem Power, volícím mezi hodnotami 40 W a 4 W. Koncová jednotka je napojena na jeden dvanáctipalcový reproduktor Celestion Seventy-80 s impedancí 16 ohmů.

Na zadní straně najdeme send a return efektové smyčky s přepínatelnou citlivostí +4 dB / -10 dB, zdířky pro dvojici různých footswitchů (2-way, 5-way), switch reverbových modů Dark / Light, trojici repro výstupů (1x16/1x8/2x16 Ohm), USB port pro přímé nahrávání a symetrický XLR D.I. konektor kombinovaný s jackovým výstupem (sluchátka / linka), které jsou ošetřeny emulací boxů 1x12 nebo 4x12.

Blackstar HT Club 40 MkII 6L6 představuje poměrně kompaktní kombo s butikovým charakterem, širokou konektivitou a volbou maximálního výkonu, umožňující použití tohoto aparátu v různých podmínkách včetně domácího cvičení či nahrávání. Cena se na českém trhu pohybuje pod hranicí 22500 Kč včetně dvoucestného footswitche.

Tagy blackstar Blackstar HT Club 40 MkII 6L6
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY