Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 26.12.2019 - 00:01

Kombo Blackstar HT-20R MKII v provedení Surf Green

Britský Blackstar Amplification přichází s limitovanou edicí dvoukanálového lampového komba HT-20R MKII, které je na rozdíl od standardní černé verze potaženo zeleným vinylem v odstínu Surf Green, ochranná síť reproduktoru dostala přírodní úpravu evokující design klasických aparátů z 50. let a v podobném stylu se nese i hnědé koženkové madlo.

Model HT-20R MkII je osazen preampovou elektronkou 12AX7 a dvojicí koncových lamp EL84 poskytujících maximální výkon 20 W přepínatelný na hodnotu 2 W, což umožňuje razantnější vybuzení a návaznou kompresi power ampu při zachování únosné hlasitosti.

Čistý kanál je vybaven ovladačem gainu, tónovou clonou a voicingovým spínačem, zkreslená větev disponuje hlasitostí, gainem, modem voicingu a třípásmovými korekcemi doplněnými funkcí ISF, umožňující dosažení britského či amerického charakteru zvuku. Výstupní sekce s Masterem je opatřena také potenciometrem digitálního reverbu, jenž je společný pro oba kanály.

Interní dvanáctipalcový reproduktor Blackstar je zapojen do výstupu 16 Ohm, připraveny jsou i dva osmiohmové konektory, nahrávací výstupy s emulací kabinetů 1x12/4x12, zdířka Aux In, USB port a send / return sériové efektové smyčky s volbou citlivosti (+4 dB, -10 dB).

Speciální série komba Blackstar HT-20R MKII Surf Green je dostupná za cenu cca 600 dolarů včetně dvoutlačítkového footswitche a sběratelské certifikace. Přiložené video demonstruje možnosti konvenční černé varianty, která nabízí identický zvuk jako limitovaná edice.

Tagy blackstar Blackstar HT-20R MKII Surf Green
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY