Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 30.01.2021 - 12:00

Kombo Blackstar CV30 Carmen Vandenberg

Blackstar uvede na trh celolampové kombo CV30, navržené podle specifikací kytaristky Carmen Vandenberg, členky kapely Bones UK, která mimo jiné spolupracovala s Jeffem Beckem na jeho zatím posledním albu Loud Hailer (2016). Dvoukanálový aparát v designovém stylu art deco je osazen jedním dvanáctipalcovým reproduktorem Celestion V-Type, dvojicí preampových elektronek ECC83 (12AX7) a stejným počtem koncových lamp 6L6, které kombu poskytují výkon 30 W.

Čistý kanál je podobně jako u Carmenina oblíbeného komba Blackstar Artist 30 vybaven hlasitostí a tónovou clonou, zkreslená větev disponuje gainem s širokým rozsahem, třípásmovými korekcemi, hlasitostí a patentovaným ekvalizačním obvodem ISF (Infinite Shape Feature), umožňujícím plynulé nastavení výsledného charakteru zvuku počínaje americky laděným perkusivním tónem s pevnými basy a konče tradičním britským soundem s výraznějšími středy a měkčím atakem.

Společný pro oba kanály je digitální reverb s mody Dark / Light a potenciometr Master navázaný na koncovou jednotku. Integrován je send a return sériové efektové smyčky, doplněné spínačem citlivosti v krocích +4 dB / -10 dB, takže lze bez problémů použít jak klasické kytarové pedály tak i různé studiově laděné efekty, rackové procesory apod.

Kromě linkového výstupu, opatřeného obvodem emulujícím zvuk kabinetu, jsou zde i výstupy pro externí boxy o impedancích 1 x 8 nebo 2 x 16 ohmů a nechybí zdířka externího footswitche. Model CV30 představuje kompaktní, jednoduše ovladatelný aparát s průrazným lampovým projevem a širokou paletou zvuků pokrývajících rejstříky využitelné v popu, funky, blues i razantnějších odnožích rocku vyžadujících masivnější zkreslení s konkrétními středovými pásmy a dlouhým sustainem.

Kombo 1x12 Blackstar CV30 Carmen Vandenberg o rozměrech 690 x 540 x 260 mm a hmotnosti 22.5 kg bude na českém trhu dostupné za cenu pohybující se pod hranicí 26000 Kč, včetně dvoutlačítkového footswitche FS-8 pro přepínání kanálů a aktivaci reverbu. Do distribuce zamíří limitovaná série čítající 130 certifikovaných kusů.

Doporučuji také náš aktuální rozhovor s Carmen: Carmen Vandenberg: Kdo jsem, když nehraju?

Tagy blackstar Blackstar CV30 Carmen Vanderberg

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY