Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Komba VHT True Acoustic AV-TA-30 a AV-TA-60

Společnost VHT Amplification, která název i logo před lety získala od kalifornského konstruktéra Stevena Fryettea (nyní Fryette Amplification), se na trhu etablovala díky jednoduše koncipovaným vintage zesilovačům, kabinetům, efektům a také kombům, jejichž nabídka se rozrostla o dva modely AV-TA-30 a AV-TA-60 z nové akustické série True Acoustic. Oba modely sice sdílejí dvoukanálovou koncepci a klasický retro design, ale kromě výkonu či rozměrů se liší také typem a počtem reproduktorů, konektivitou a částečně i ovládáním.

VHT True Acoustic AV-TA-30 je vybaven koncovým stupněm o výkonu 30 W a jedním desetipalcovým full range reproduktorem Special Design, jenž pro VHT pravděpodobně vyrábí firma Eminence. První nástrojový kanál nabízí gain, třípásmové korekce a volbu citlivosti vstupu (High/Low). Druhá větev s kombinovaným jack/XLR vstupem zvládne zapojení mikrofonu a disponuje ovladačem gainu a potenciometry basů a výšek. Společný je parametr reverbu a celková hlasitost Master.

Verze True Acoustic AV-TA-60 poskytuje výkon 60 W a do čelní ozvučnice jsou montovány dva woofery o průměru 6.5 palců, doplněné jednopalcovým výškovým tweeterem. Oproti „třicítce“ najdeme u prvního kanálu voicingové tlačítko Contour a druhý kanál dostal navíc spínač Mic/Line a aktivaci fantomového napájení 48 V. Bohatější výbavu podtrhuje také jednotka reverbu, která má nezávislé ovládání pro každou větev.

Zadní strana šasi je vyhrazena pro send / return sériové efektové smyčky, sluchátkový výstup, minijackovou zdířku Aux In a symetrický XLR DI Out, sloužící k připojení do mixážního pultu, záznamového zařízení apod. Síťový napájecí obvod s navázaným kloubovým spínačem je možno přepínat v krocích 100 – 120 / 200 – 240 V. Výkonnější varianta s uzavřeným boxem přidává výstup pro ladičku a vstup footswitche reverbu, zatímco u provedení AV-TA-30 najdeme obdélníkový bassreflex.

Třicetiwattový model VHT True Acoustic AV-TA-30 je v případě americké části trhu dostupný za cca 350 dolarů, oficiální cena luxusněji pojaté verze True Acoustic AV-TA-60 s dvojnásobným výkonem, trojicí měničů a širšími možnostmi se pohybuje pod hranicí 450 dolarů.

Tagy VHT VHT True Acoustic AV-TA-30 VHT True Acoustic AV-TA-60

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY