Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Komba Marshall SV20C v limitované edici „Target 62“

Kompaktní kombo SV20C (Studio Vintage), které koncepčně navazuje na své letité předchůdce, uvedl Marshall poprvé na trh v roce 2019. Daná modelová řada, doplněná zesilovačem SV20H a boxem SV112, reflektovala strmě rostoucí zájem o rozměrově nenáročné celolampové aparáty a trefila se do vkusu mnoha kytaristů, což se samozřejmě projevilo na prodejních číslech. Říká se, že dvakrát do stejné řeky nevstoupíš, ale Marshall, respektive jeho divize Design Store, to přesto zkusil a pro letošní rok připravil stylovou limitovanou edici těchto komb pod označením SV20C „Target 62“.

Model je nabízen ve třech barevných úpravách Blue Levant, White Levant a Red Levant se zlatým lemováním, původním „plexi“ logem a grafikou v podobě terče umístěného na čelní ochranné síti. Součástí potisku evokujícího estetiku kapely The Who je i číslo 62, kterým výrobce odkazuje na veledůležitý milník své historie – v roce 1962 nastartovala legendární britská značka, přesněji návrháři Ken Bran a Dudley Craven, výrobu svých zesilovačů vlastní konstrukce. Známým faktem je, že první kousek si pořídil právě Pete Townshend z pozdějších The Who.

SV20C „Target 62“ nabízí stejně jako standardní verze s typickým černým vinylovým povrchem Black Levant předzesilovací sekci postavenou na elektronkách ECC83 a vybavenou obdobnými prvky jako patrně nejoblíbenější vintage zesilovač Marshall Super Lead.

K dispozici je čtveřice vstupů s rozdílným voicingem, napojených na čtyřpásmové korekce a ovladače hlasitosti Loudness 1 / Loudness 2 pro kanály High Treble a Normal. Koncová jednotka o výkonu 20 W s možností přepnutí na úroveň 5 W využívá jednu lampu ECC81 (rozdělení fáze) a dvojici elektronek EL34, instalována je send / return sériové efektové smyčky a využít lze dva repro výstupy s volitelnou impedancí 4/8/16 ohmů.

Limitovaná série komb Marshall SV20C „Target 62“ je ručně stavěna v anglické centrále firmy, kde aparáty osadili desetipalcovým reproduktorem Celestion V-Type Junior s impedancí 16 ohmů, výkonem 50 W, citlivostí 95 dB a frekvenčním rozsahem 90 Hz – 5.5 kHz. Oficiální evropská cena se pohybuje okolo hranice 1100 eur včetně reproduktorového kabelu. Rozměry: 50 x 46 x 24.5 cm, hmotnost: 15.9 kg.

Tagy Marshall Marshall SV20C „Target 62“

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY