Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 31.10.2020 - 00:01

Komba Fender Tone Master Twin a Deluxe Reverb Blonde

V minulém roce představil Fender modelingová komba řady Tone Master, emulující klasické „blackface“ modely Twin Reverb a Deluxe Reverb. Digitální aparáty si vedle svých předloh vedly v nezávislých testech mimořádně zdatně, což potvrzuje i následný fakt, že řada často kočujících hráčů dala těmto verzím přednost před těžkými a mechanicky méně odolnými lampovými modely. Kalifornská značka se rozhodla na úspěch této série navázat a připravila inovovaná komba Tone Master Twin Reverb a Deluxe Reverb Blonde, která se od předchozích verzí neliší pouze designem, ale také několika vylepšeními, posunujícími zvukové možnosti povedené modelingové edice zase o stupínek výš.

Co tedy letošní zástupci kolekce Tone Master přinášejí nového? Kromě už zmíněného elegantního faceliftu Blonde s krémovou koženkou a temně hnědou krycí síťkou byly původní dvanáctipalcové reproduktory Jensen N-12K u obou aparátů nahrazeny typem Celestion G12 NEO Creamback s průraznější projekcí a středovějším charakterem, identickým průměrem, neodymovým magnetem, výkonem 60 W, citlivostí 97 dB a hmotností pouhých 1.9 kg.

Změnou prošel simulační kabinetový obvod obsahující nově koncipované IR impulsy boxů, nahrané s pomocí mikrofonů Shure SM57 či Sennheiser MD421, a upraven byl také okruh reverbu s vyrovnanější reakcí potenciometru, zajišťující detailnější a rychlejší nastavení úrovně dozvuku v první třetině dráhy ovladače.

Navíc v případě kompaktnějšího 1x12 komba TM Deluxe Reverb byl odstraněn virtuální kondenzátor v předzesilovací sekci kanálu Vibrato, což se projevilo kulatějším tónem a přirozenější frekvenční interakcí poskytující větší flexibilitu při použití různých předřazených zkreslovacích pedálů.

Stejně jako první digitální série disponují i modifikované Tone Mastery dvoukanálovým preampem s větvemi Normal a Vibrato vybavenými u Twinu 2x12 nezávislými třípásmovými korekcemi (čistý kanál Deluxe má dvoupásmový ekvalizer) a duálními nástrojovými vstupy u každého kanálu, k nimž Twin přidává posuvné voicingové spínače Bright.

Maximální výkon koncového zesilovače lze rotačním přepínačem na zadní straně šasi nastavovat v šesti krocích (Deluxe: 0.2, 0.5, 1, 5, 12, 22 W, Twin: 1, 5, 12, 22, 40, 85 W) a nechybí USB port, XLR výstup s vlastní hlasitostí nebo zdířka footswitche. Oficiální evropská cena komba Fender Tone Master Deluxe Reverb Blonde se pohybuje okolo 1040 eur, výkonnější verze Twin Reverb je už dostupná na českém trhu za cca 28000 Kč.

Tagy Fender Fender Tone Master Twin Blonde Fender Tone Master Deluxe Reverb Blonde

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY