Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 28.01.2017 - 00:01

Komba Blackstar LT-ECHO 10/15 a Fly3 Bluetooth

Britský Blackstar si na začátek roku připravil premiéru trojice kompaktních komb, které sestávají z populárního inovovaného modelu Fly3 Bluetooth vybaveného touto bezdrátovou technologií a dvou deseti a patnáctiwattových modelů LT-ECHO 10 a 15 představující první kousky ze zbrusu nové modelové řady.

Malé kombo Fly3 Bluetooth je kromě dvoukanálového preampu vybaveno delayem, speaker emulatorem, výstupem sluchátek atd. a svými rozměry 170 mm x 126 mm x 102 mm a výkonem 3 W je předurčeno pro domácí cvičení. Minijackový vstup MP3/Line In slouží k připojení externího zdroje zvuku, ale nyní můžete aparátek pohodlně propojit se smartphonem nebo tabletem pomocí Bluetooth, takže odpadá nutnost použití kabelu.

Menší desetiwattový zástupce nové série LT-ECHO disponuje společným ovladačem hlasitosti pro oba kanály s přepínačem Clean/Overdrive, patentovanou tónovou clonou ISF s britským a americkým charakterem zvuku, knoflíkem pro volbu délky delaye, vstupem MP3/Line In a kombinovaným výstupem sluchátek a emulace kabinetu, kterou využijete při nahrávání.

Výkonnější a větší patnáctiwattová verze LT-ECHO 15 má oproti "desítce" širší možnosti ovládání a hlavní panel se z čela šasi přesunul na horní stranu. Citlivost kanálů Clean a Overdrive se nastavuje potenciometrem Gain, koncový stupeň má vlastní hlasitost a ke cloně ISF přibyl knoflík Tone. Delay i konektivita je identická jako u předchozího modelu. Obě varianty jsou osazeny dvojicí třípalcových měničů.

Komba Blackstar LT-ECHO 10/15 a Fly3 Bluetooth dorazí na pulty evropských obchodů pravděpodobně na přelomu února a března a ceny pro americkou část trhu byly nastaveny následovně: Fly3 Bluetooth asi 90 dolarů, LT-ECHO 10 cca 80 dolarů a za silnější LT-ECHO 15 zaplatíte okolo 120 dolarů.

Tagy blackstar Blackstar LT-ECHO 10/15
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY