Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 24.04.2021 - 00:01

Komba Behringer HA-10G, HA-20R a HA-40R

Už jen letmý pohled na komba Behringer HA-10G, HA-20R a HA-40R dává jasně najevo, že německá značka, vyrábějící drtivou většinu své produkce v Číně a dalších asijských pobočkách, se u těchto aparátů inspirovala jednou z ekonomických řad britského Marshallu, a to jak z hlediska zvuku tak i designu v klasické černé kožence s bílými lemovkami, typicky uspořádaným hlavním panelem a dokonce i stylem krytek potenciometrů.

U nové série HA, postavené na firemní technologii VTC (Virtual Tube Circuit) emulující sound lampových aparátů, tentokrát nenajdeme desítky voicingových modů ani efektovou sekci, ladičku a podobnou výbavu, vše je s výjimkou reverbu u dvou výkonnějších verzí podřízeno modelingu čistého a zkresleného zvuku. To může být pro začínající hráče výhodou, protože při cvičení neztrácejí čas laborováním s nejrůznějšími efekty, jejichž dopad na zlepšení techniky hry je více než diskutabilní.

Nejmenší varianta HA-10G s koncovou jednotkou o výkonu 10 W, napojenou na jeden šestipalcový full-range reproduktor Bugera s impedancí 4 ohmy, je osazena ovladači gainu, třípásmových korekcí, hlasitosti a tlačítkovým spínačem volícím mezi dvojicí kanálů. Minijackové zdířky slouží pro připojení sluchátek a audio zdroje (telefon, MP3 apod.), takže je zde možnost cvičit s hudebním podkresem.

Dvacetiwattové provedení HA-20R opatřené osmipalcovým reprem přidává kromě pružinového hallu a linkového výstupu se simulací kabinetu také rozšířené ovládání v podobě nezávislých hlasitostí kanálů. U největší varianty HA-40R, disponující výkonem 40 W a měničem o průměru 10 palců, byl instalován také konektor footswitche a projekci je možno posílit pomocí osmiohmového výstupu pro externí box. Všechny modely jsou napájeny přímo ze sítě.

Obdobně jako ostatní výrobky Behringeru dodržují dvoukanálová komba z edice HA firemní filozofii, jež si zakládá na maximální finanční dostupnosti svých výrobků. Tomu odpovídají ceny, které se na evropském trhu pohybují v následujících relacích: Behringer HA-10G cca 45 eur, HA-20R cca 60 eur a HA-40R cca 85 eur.

Rozměry a hmotnost

Behringer HA-10G – 298 x 289 x 169 mm, 3.8 kg
Behringer HA-20R – 340 x 380 x 176 mm, 6.1 kg
Behringer HA-40R – 420 x 425 x 220 mm, 10 kg

Tagy Behringer Behringer HA-10G Behringer HA-20G Behringer HA-40G

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY