Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 25.09.2021 - 08:00

Klip Atone: Cantrellova sólovka Brighten je nadohled

Kytarista kapely Alice in Chains Jerry Cantrell vydá 29. října své v pořadí třetí sólové album Brighten, které předznamenává klip k úvodnímu tracku Atone. Černobílé video bylo natáčeno v lokacích Národního parku Joshua Tree, jehož scenérie dodaly klipu potřebnou atmosféru, a pro část záznamu byla využita oblast slaného kalifornského jezera Salton Sea. Cantrell před časem postnul na YouTube také dokument přibližující vznik tohoto videa.

„Jako fanoušek hudby Ennia Morriconeho a filmů Sergia Leoneho mám pocit, že skladba Atone i její vizuální ztvárnění působí trochu jako psanec oblečený do psycho hillbilly kabátu,“ říká Jerry k prvnímu singlu. „Už víc než dvacet let mi leží v hlavě a straší mě. Někdy to chvíli trvá, než dobrý nápad najde svou nejlepší podobu. Tak tomu bylo i v případě Atone.“

U vzniku alba, představujícího první Cantrellův sólový počin po 19 letech, stálo kromě hlavního protagonisty celkem devět muzikantů, včetně basisty Duffa McKagana z Guns N' Roses, bývalého zpěváka Dillinger Escape Plan Grega Puciata nebo bubeníků Gila Sharonea a Abe Laboriela Jr.

Tagy Jerry Cantrell

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY