Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Klávesové USB MIDI kontrolery Alesis řady V MKII

Po letošní aktualizaci řady Q přichází společnost Alesis s druhou generací klávesových USB MIDI kontrolerů ze série V MKII, tvořenou trojicí modelů V25 MKII, V49 MKII a V61 MKII. Zástupci této edice se liší pouze velikostí klaviatury, jejíž základní rozsah respektive počet kláves citlivých na rychlost je obsažen v názvech jednotlivých verzí. Oproti předchozí kolekci dostaly varianty MKII nové funkce, upraven byl design šasi, u něhož původní hranaté tvary nahradily oblejší křivky, a většina ovládacích prvků je umístěna nad klávesnicí.

Všechna provedení jsou osazena osmi podsvícenými pady s funkcí velocity a přiřazenými parametry Full Level a Note Repeat, známými z produktové linie AKAI MPC. K dispozici jsou také čtyři přiřaditelné knoflíky pro ovládání softwarových nástrojů a DAW aplikace pomocí MIDI mappingu. Modely disponují i tlačítky pro pohyb v oktávách či transpozici a nechybí dvojice modulačních a pitch-bend koleček.

Zásadní upgrade představuje integrovaný arpeggiator vybavený šesti režimy, včetně nastavení času a funkcemi gate, swing a tap-tempo. Na zadní straně najdeme síťový vypínač, jackový vstup pro sustain pedál a port USB-B 2.0, sloužící zároveň pro napájení. Série V MKII je kompatibilní s platformami PC i Mac, počínaje systémy Windows 8 (x64) a MacOS 10.13.6.

Kromě USB kabelu je ke kontrolerům dodáván softwarový produkční balíček MPC Beats, založený na legendárním pracovním postupu MPC, umožňujícím rychle vytvářet skvěle znějící beaty. Součástí balení je také sedm rozšiřujících balíčků MPC Beats Expansion Pack, poskytujících široký výběr zvuků vhodných do různých žánrů. Výrobce přidal i jednoduchý MIDI editor a uživatel může navíc využít 60 bezplatných klavírních lekcí od společnosti Melodics.

Oficiální české ceny se pohybují v následujících relacích: Alesis V25 MKII – cca 2000 Kč, V49 MKII – cca 2500 Kč a V61 MKII – cca 3500 Kč.

Rozměry a hmotnost jednotlivých modelů

Alesis V25 MKII: 43.0 x 24.4 x 9.4 cm, 1.75 kg
Alesis V49 MKII: 81.2 x 24.4 x 9.4 cm, 2.75 kg
Alesis V61 MKII: 97.8 x 24.4 x 9.4 cm, 3.3 kg

Tagy Alesis Alesis série MKII

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY