Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Klávesové MIDI kontrolery IKM iRig Keys 2 a Keys 2 Pro

Firma IK Multimedia zařadila do kolekce kontrolerů řady iRig dva klávesové USB/MIDI modely iRig Keys 2 a Keys 2 Pro. Novinky disponují zcela identickými funkcemi i způsobem ovládání, verze iRig Keys 2 je osazena 37 subtilnějšími klávesami s rychlostní citlivostí, zatímco rozměrnější varianta Pro nabízí klaviaturu plné velikosti.

Oba modely jsou postaveny na D/A převodnících s konverzí 16 nebo 24-bit / 44.1, 48, 88.2, 96 kHz a hlavní panel je vybaven tlačítky pro oktávovou transpozici, posun v programech a čtyřech konfigurovatelných setech, data encoderem, čtveřicí potencimetrů s přiřaditelnými funkcemi, knoflíkem hlasitosti a nechybí kolečka modulace a pitch bendu.

Na čelní straně šasi jsou usazeny dvě TRS 2.5 mm zdířky MIDI In/Out, micro-USB port, vstup pro externí sustain či expression pedál a příjemným bonusem je minijackový sluchátkový konektor použitelný také k zapojení do zesilovače, aktivních monitorů apod.

Zařízení samozřejmě pracuje i ve standalone režimu a výrobce zaručuje kompatibilitu se stovkami hudebních aplikací fungujících na platformách Mac/PC, iPhone, iPad, Android (5 a vyšší). Součástí balení je paket sestávající ze softwarů SampleTank 4 SE (Mac/PC), SampleTank FREE (iPhone, iPad), iGrand Piano FREE (iPhone, iPad, Android) a iLectric Piano (Android).

Cena menší verze IKM iRig Keys 2 o rozměrech 518 x 139 x 40 mm se pohybuje okolo 160 eur, model iRig Keys 2 Pro s rozměry 605 x 212 x 64 mm vyjde na cca 180 eur, ke kontrolerům jsou dodávány kabely USB-A – micro-USB, Lightning – micro-USB a adapter 2.5mm TRS / MIDI.

Tagy IK Multimedia IKM IKM iRig Keys 2 IKM iRig Keys 2 Pro

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY