Přejít k hlavnímu obsahu
Martin Hošna - Út, 17.12.2013 - 09:33

Kings of Leon: Brothers in arms II

Někteří sourozenci spolu drží basu, jiní se nemůžou vystát. Jsou tu ještě bráchové, co se hašteří, ale nikdy nerozpadnou. Řeč je o Kings of Leon.

Sourozenci Nathan, Caleb a Jared spolu s bratránkem Matthewem tvoří podivuhodný klan Followillů, který si svoji slávu zasloužil hned v několika vlnách. Ta první, reprezentovaná úspěšnými garážovými nahrávkami Youth & Young Manhood a Aha Shake Heartbreak, jim vyšlapala cestičku hlavně v Evropě, v rámci druhé etapě se dá hovořit o úspěchu mezinárodním. Album Only By The Night a jasný odklon od jižanského rocku k indie směru katapultovalo kapelu do první ligy, která si ale vynesla mrzkou daň. Okouzleni úspěchem se vrhli do drogového opojení, zplodili kupu dětí se supermodelkami a nakonec se rozhádali natolik, že museli v roce 2011 zrušit hned 26 vystoupení. Definitivní rozklad byl nadosah. Ovšem právě rodina je stále drží pohromadě – ať u v osobní rovině, anebo v té pragmaticko-finanční, kdy Followillovi vlastní značku Kings Of Leon jako opravdový rodinný podnik. A tak nechybí sebevyjádření typu "Bojujeme spolu jako bratři, pak se ale objímáme jako bratři", nebo "Lidi by měli vědět, že jsme se navzájem vždycky nenáviděli a tohle nebylo víc, než obvykle". K Itálii to nemá moc daleko – zrovna mladší bráška Nathan si vysloužil nedávno od ostatních starších kritiku, že se žene do ženitby bez řádné předsvatební smlouvy, tudíž je to naprostý idiot.

Kings Of Leon jsou ale na špici, o čemž svědčí i novinka Mechanical Bull. Rachotící kytary, řízný i kňučivě něžný vokál, rádiové hity i postpunková drzost Stooges značí, že tenhle vážný humor & autorský lyrismus neřekl ještě poslední slovo.

Tagy Brothers in Arms Who is frontman
Martin Hošna
Hudba mě provází celý můj život, snad proto, že ji beru jako „univerzální řeč“ všech. Miluju jakoukoli, která útočí na solar, a je jedno, jestli je to lidovka, hard rock, grind core nebo jazz. minulost: • v zajetí klasické hudby až do dospělého vysokoškolského věku, houslové…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY