Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 09.10.2015 - 00:01

KHDK Ghoul Screamer: Hammetův overdrive s českými kořeny

Americká butiková firma KHDK Electronics, kterou založil kytarista Metallicy Kirk Hammet se společníkem Davidem Karonem, rozšiřuje portfolio svých efektů o signovaný model overdrivu KHDK Ghoul Screamer, navržený podle specifikací Kirka Hammeta. Velmi příjemnou informací je fakt, že člen legendární kapely spolupracoval na vývoji prototypu s českým výrobcem kytarových modulů a efektů Antonínem Salvou (Salvation Mods), jenž s KHDK kooperuje a jehož výrobky najdeme také ve vybavení muzikantů řady světových kapel jako např. Billyho Corgana a Jeffa Schroedera ze Smashing Pumpkins, Wolfa Hoffmanna z Accept nebo Richarda Fortuse (Guns N' Roses, The Dead Daisies).

Ghoul Screamer pokrývá široké zvukové spektrum počínaje čistým boosterem vhodným pro nakopnutí vstupu elektronkového zesilovače, přes lehký crunch až po masivní overdrive použitelný jako samostatné a plnohodnotné zkreslení v kombinaci s čistým kanálem aparátu.

Přehledně řešené ovládání sestává z trojice známých potenciometrů Drive, Tone a Volume doplněných pěti přepínači - Bass aktivuje spodní frekvence a dodává zvuku potřebnou plnost, High přidává výšky a zvyšuje brilantnost tónu a Body upravuje středové pásmo a efektivně optimalizuje signál především při použití sedmistrunných nebo podladěných nástrojů.

Spínači s označením Compress volíme mezi třemi typy komprese a následného zvukového charakteru - režim 1 nabízí jemnou a hřejivou kompresi známou z analogových vintage efektů, zatímco v modu 3 dostaneme transparentní sound s bohatými harmonickými a vyšší dávkou komprese. Režim 2 představuje pomyslnou střední cestu mezi předchozími mody.

Oficiální premiéra nového ručně vyráběného boost/overdrivu KHDK Ghoul Screamer, který pro jeho flexibilitu nazývá Kirk Hammet švýcarským nožem mezi kytarovými krabičkami, byla stylově naplánována na poslední říjnový den, kdy se slaví Halloween (Ghoul = démon) a v té době bychom se už mohli dočkat také prvních relevantních video ukázek tohoto efektu, na jehož zrodu se podílely zkušenosti, um a zručnost českého vývojáře.

Tagy KHDK
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY