Přejít k hlavnímu obsahu
Kevin Cole | Foto: Nataworry
Kevin Cole | Foto: Nataworry
redakce -

Kevin Cole a Daniel Baláž promluví o práci hudebního dramaturga

Zajímavé spojení mezi Bratislavou a Seattlem přinese iniciativa LALA Slovak Music Export. Kevin Cole z amerického rádia KEXP a Daniel Baláž ze slovenského Rádio_FM se prostřednictvím live streamu v pondělí 7. prosince od 19 hodin pobaví o profesi hudebního dramaturga.

Kdo odpovídá za to, jakou hudbu hrají v rádiích? Úloha leží na bedrech hudebního dramaturga, který z množství hudby vybírá pro posluchače to nejlepší. V některých rádiích je tato role svobodnější, v jiných méně. K těm svobodně rozhodujícím se patří například Kevin Cole z legendárního Seattleská rádia KEXP a Daniel Baláž ze slovenské rozhlasové stanice Rádio_FM.

Pokud jste posluchačům rádia KEXP nebo jejich oblíbených in-studio live sessions na Youtube, jeho hlas vám je jistě dobře znám. Pod vedením Kevina Cola se z lokální seattleské rádiové stanice stala globálně uznávaná nezisková organizace a komunita zaměřená na objevování a šíření zajímavé hudby z celého světa. V minulosti byl součástí týmu odpovědného za spuštění služby Amazon Music a její uvedení na trh, pomáhal také s vybudováním Revolution Radio (REV105) v Minneapolis, které je považováno za poslední velkou komerční alternativní rozhlasovou stanici v Americe. V 80. letech DJ-oval na soukromých parties Prince a byl jeho osobním přítelem. Velmi rád objevuje novou hudbu a cizí mu není ani česká a slovenská tvorba. Ve svém vysílání hrál například The Ills či Kateřinu Malíkovou. Byl potvrzen jako hlavní speaker letošní konference a hudebního festivalu nové hudby SHARPE, který se nakonec nekonal z důvodu pandemických opatření.

Daniel Baláž stál v roce 1993 stál jako moderátor a redaktor u zrodu Rádia Ragtime. Později přešel do veřejnoprávní Rock FM, které pomáhal transformovat do jeho dnešní podoby Rádio_FM. Zde působí aktuální jako hudební dramaturg a autor pořadů Experimental, Pomalá hudba, Baláž a Hubinák a moderátor slovenské mutace programu The Selector. Je také příležitostný bubeník, klávesista a DJ, nahrál alba s kapelou Ospalý pohyb / Sleepy Motion, s Ivanem Csudaiem, spolupracoval s divadlem Stoka a souborem nové hudby Vapor Del Cuore.

Daniel Baláž z Rádia_FM

O profesi hudebního dramaturga společně oba pánové promluví v pondělí 7. prosince od 19.00 hodin. Debatovat budou v angličtině, sledovat můžete na Facebooku a Youtube kanálech LALA Slovak Music Export.

Tagy LALA Slovak Music Export Daniel Baláž Kevin Cole Rádio_FM KEXP

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY