Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 05.11.2017 - 00:01

Karty Focusrite Red 16Line a RedNet X2P

Firma Focusrite rozšiřuje řadu zvukových karet série Red o finančně dostupný dvoukanálový model RedNet X2P s rozhraním Dante využívajícím ethernetové připojení a profesionální rackovou verzi Red 16Line s rozhraním Pro Tools/HD, Thunderbolt 3 a Dante.

RedNet X2P je osazena dvojicí špičkových mikrofonních preampů Red Evolution s kombinovanými XLR/jack vstupy a digitálním ovládáním, individuálním phantomovým napájením, možností otočení fáze, modem Air emulujícím zvuk klasických předzesilovačů Focusrite, high-pass filtrací a dynamickým rozsahem až 118 dB.

Nechybí samozřejmě sluchátkový stereo výstup ( 1/4palcový jack), dvojice linkových XLR výstupů, ovládání vstupního mixu a dvě zdířky pro konektory Ethernet a PoE, takže napájení, editace a další funkce jsou dostupné pomocí připojení jediného kabelu. Robustní šasi umožňuje uchytit zařízení také na mikrofonní stojan.

Především pro profesionální práci je určena karta Focusrite Red 16Line 64x64 s preampy Red Evolution, rozhraním Pro Tools/HD, Thunderbolt 3 a Dante, převodníky s dynamickým rozsahem 118 (A-D) a 121 (D-A) dB a natolik nízkou latencí, že výrobce zmiňuje možnost okamžitého vytváření mixů v DAW bez ohledu na režim (přehrávání/nahrávání) a připojené plug-iny.

Racková verze je vybavena 16 linkovými vstupy a výstupy (D-sub), dvojicí hlavních výstupů, stejným počtem mikrofonních XLR/jack vstupů, optikou (1-8, 9-16 In/Out), World Clockem, dvojicí ethernetových konektorů (Dante), Loop Syncem, S/PDIF, DigiLinkem a také samostatnými sluchátkovými výstupy na předním panelu.

Nové karty se v distribuci objeví zřejmě koncem října, model Focusrite RedNet X2P vyjde na cca 780 eur a cena špičkové verze Red 16Line 64x64 se má pohybovat na hranici 2 600 eur.

Tagy Focusrite Focusrite Red 16Line Focusrite RedNet X2P
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY