Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Kabinet Ashdown CL-310DH a konvertor Phone Box

Britský Ashdown Engineering zařadil do své nabídky vertikální basový kabinet CL-310DH s duální hornou a designem inspirovaným staršími PA systémy ze 60.let. Firma uvádí do sériové výroby také konvertor Phone Box, který umožňuje využít reproduktorový výstup tranzistorového zesilovače pro zapojení sluchátek nebo funkci DI boxu.

Kabinet CL-310DH s výkonem 450 W a impedancí 8 ohů disponuje trojicí vertikálně umístěných 10palcových custom reproduktorů a horní část čelní ozvučnice je vyhrazena pro dva výškové tweetery. Kruhový bassreflex o průměru 6 palců zvýrazňuje projekci nízkých pásem, nechybí třípolohový spínač pro horny (Low/Off/High) a dvojice paralelně propojených Speakonů.

Ashdown CL-310DH o rozměrech cca 100 x 32.5 x 35 cm a hmotnosti 26.4 kg je vybaven postranním koženým uchem, do zadní části je zabudováno masivní madlo a podobně jako např. u Ampegu 8x10 ulehčuje transport dvojice koleček. Novinka slibující masivní a flexibilní sound má být dostupná za cenu pohybující se okolo 700 eur.

Řada moderních basových aparátů dnes disponuje sluchátkovým a DI výstupem, což u starších nebo některých špičkových modelů zesilovačů nebývá vždy pravidlem. Tento problém řeší krabičkový konvertor Phone Box osazený Speakon vstupem Amp pro zapojení zesilovače, dvojicí (minijack/jack) sluchátkových konektorů, linkovým nahrávacím výstupem a symetrickým XLR DI Out konektorem.

Kromě tohoto zde najdeme i další Speakon pro případné zařazení kabinetu. Konvertor je určen pouze pro zesilovače vybavené tranzistorovým nebo digitálním koncovým stupněm - při použití celolampového aparátu musí být výkonová sekce vždy připojena k boxu (load boxu apod.). Oficiální cena byla nastavena pod hranici 110 eur.

Tagy Ashdown Ashdown CL-310DH Ashdown Phone Box

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY