Přejít k hlavnímu obsahu
Joyo GEM Box III
Joyo GEM Box III
Vít Vojík -

Joyo GEM Box III: nová generace, nebo nový produkt?

Nový kytarový multiefekt od firmy Joyo nahrazuje model GEM Box II. Jak jsem ale měl možnost se nyní osobně přesvědčit u stánku výrobce na Musikmesse, je zřejmé, že se nebude jednat jen o miniaturní vylepšení a změnu číslovky ve jméně. Na první pohled je to po stránce vizuální jasná revoluce. Na ten druhý úplně jiný produkt.

Kytarový procesor nabízí 61 simulací předzesilovačů a díky nové technologii slibuje reálnější tón. Zvuk dále putuje do jednoho z 26 kabinetů s podporou IR impulsů třetích stran. Vybrat si můžete z devíti efektových modulů, které ve výsledku nabídnou 157 zvukových efektů. Ty pak lze díky přizpůsobitelnému signálovému řetězci libovolně kombinovat. Procesor obsahuje celkem 300 zvukových presetů.

Zabudovaným expression pedálem můžete ovládat jednotlivé efekty a součástí vybavení je i ladička, funkce tap tempo a looper, který pojme 52 sekund zvukové smyčky. Sekce automatických bicí zůstala beze změn a nabídne tak 40 beatů a 10 různých patternů metronomu stejně tak jako předchozí generace.

Multiefekt lze použít i jako zvuková karta připojením přes USB audio a v programu JOYO STUDIO můžete upravovat zvukové presety, případně aktualizovat firmware zařízení. Samozřejmostí je sluchátkový vstup a výstup např. pro tiché domácí cvičení. Výstupy (XLR / 6,3 mm jack) lze naprogramovat pro jednodušší použití procesoru při živém hraní.

Joyo GEM Box III Joyo GEM Box III Joyo GEM Box III
Tagy Musikmesse Musikmesse 2019 Joyo GEM Box III

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Vít Vojík
Stage je lajf. Není místo, kde bych se cítil víc na svém místě. Songy, co mi hrály v hlavě, najdeš tady: witus.cz. Na Frontman píšu 10. rokem a od roku 2018 spravuju sociální sítě.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY