Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 16.04.2022 - 08:00

Joe Satriani nahrál kytary na novém albu na jediný plug-in

Kytarový velmistr Joe Satriani vydal 8. dubna u labelu Sony Music své v pořadí už sedmnácté studiové album The Elephants of Mars, obsahující třináct tracků. Jeden z kmenových továrních hráčů firmy Ibanez je zastáncem britského typu zkreslení, o čemž svědčí jeho záliba v Marshallech, včetně signovaného čtyřkanálového modelu JVM410JS a dalších aparátů vycházejících z koncepce a zvuku lampových zesilovačů Marshall (Wizard, Soldano, EVH 5150 apod.).

Na svém nejnovějším počinu se ale Satriani rozhodl nahrát veškeré kytarové party s pomocí digitální technologie, konkrétně plug-inu Tech 21 SansAmp. „Každý kytarový zvuk, který uslyšíte, byl nahrán přímo a použili jsme plug-in SansAmp. Byl to trochu šílený nápad. Kdybyste viděli tuhle místnost, ve které nyní sedím, je plná skvělých zesilovačů – a já jsem žádný z nich nepoužil,“ řekl Satch v rozhovoru pro magazín Guitarist.

Kytarista také přiznal, že ve studiu vůbec nevyužil ani signovaný software IK Multimedia AmpliTube Joe Satriani, představený v roce 2020. „Naštěstí už nemám smlouvu s firmou Marshall, ale musel jsem zavolat svým přátelům z IK Multimedia a říct: 'Je mi to opravdu líto, ale takhle to prostě dopadlo...'“, vysvětlil Satriani.

Volba plug-inu SansAmp samozřejmě neznamená, že by zcela přestal používat klasické zesilovače, Satch ujišťuje, že elektronkové aparáty zůstanou i nadále pilířem jeho pódiového zvuku: „Mám celou řadu zesilovačů a jako každý den je zapnu a budu cvičit na turné, které se snad blíží. Rád se zabývám zesilovači. Ale živé hraní s tradičním aparátem nemá nic společného s nahráváním alba.“

Tagy Joe Satriani Joe Satriani – The Elephants Of Mars

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY