Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 18.09.2014 - 00:01

Jednoduchý a účelný Boss RC-1 Loop Station

Po modelech RC-2, RC-3, RC-30, RC-300 a RC- 505 přichází Boss s dalším modelem looperu, kterým je tentokrát jednodušší a finančně dostupnější smyčkovač RC-1 Loop Station. Novinka je určena především hráčům, kteří nevyužijí rozsáhlých editačních možností multiefektu RC-300 nebo jeho menších, sofistikovaných klonů z dílen japonského výrobce.

Boss RC-1 Loop Station je díky svým kompaktním rozměrům a intuitivnímu ovládání ideální volbou pro živé hraní - jediným nastavitelným parametrem je hlasitost smyčky (potenciometr Level) a vše ostatní se přepíná pomocí hlavního footswitche. Jedním zmáčknutím aktivujete nahrávání, dvojím stiskem jej ukončíte, pro smazání paměti stačí podržet stisknutý pedál po dobu 2 vteřin a podobným způsobem ovládáte také vrstvení nebo funkce undo/redo. Kromě ovladače Level je na hlavním panelu krabičky umístěn také dobře viditelný, kruhový 24 segmentový displej (LED-dvě barvy), informující o průběhu právě probíhající funkce.

Efekt je vybaven dvojicí vstupů i výstupů pro true stereo, což využijí hlavně klávesoví hráči a napájení obstarává 9V PSA adapter nebo baterie, která při plném provozu vydrží až 4.5 hodiny. Looper lze ovládat i externím footswitchem (FS-5U, FS-6, FS-7). Obvod je schopen nahrát až 12 minut stereofonního záznamu, který zůstává v paměti i po odpojení efektu ze sítě, takže si např. můžete nahrát zvukový podklad doma a na zkoušce s ním dále pracovat. Boss RC-1 Loop Station je skvělým pomocníkem také pro cvičení a jamování - stačí např. nahrát smyčku s harmonickým základem a do něj si zkoušet vyhrávky,sóla, zpěvové linky atd.

Novinka se na evropském trhu objeví na podzim a předpokládaná cena by neměla překročit hranici 3500 korun, což je vzhledem k 12-ti minutovému objemu paměti, plnému stereu a zvukové kvalitě záznamu adekvátní částka.

Tagy boss Boss RC-1 Loop Station

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY