Přejít k hlavnímu obsahu
„Je to takový upřímný home video s využitím prostých efektů." | Foto: Tereza Kunderová
„Je to takový upřímný home video s využitím prostých efektů." | Foto: Tereza Kunderová
redakce -

Je všechno dobrý? Marie Kieslowski v klipu dává nahlédnout do soukromí

I když to v životě máte sebesložitější a všechno na vás padá, nic není ztraceno. Podržet vás může nejbližší rodina, přátelé a nakonec třeba i hudba. A zase všechno bude dobré. Také takové poselství přináší první singl Je všechno dobrý? od Marie Kieslowski z její připravované sólové desky. Videoklip k písničce natáčel Mariin manžel Bohdan Bláhovec a v přirozeném prostředí domova v něm hrají také jejich dvě děti.

Po rozpadu dua Kieslowski jste Marii mohli vidět v projektu Zvíře jménem Podzim nebo na jednom z vršovických hřišť s dvěma dětmi. Právě období mateřství, nucené i nechtěné izolace nebo jen samotná dynamika v rodině, budou tématem listopadové desky. O tomto debutovém počinu Marie sama říká, že to jsou „písničky z obýváku, když bylo všechno zavřené“.

K hudební spolupráci oslovila svého kamaráda a spoluhráče ze Zvíře jménem Podzim Aid Kida, který se ujal role producenta. Desku společně s dalšími muzikanty nahrávali během roku ve studiích Golden Hive a Faust. Výrazným hostem v písni Je všechno dobrý? je Klára Vytisková, kterou Marie pozvala pro její charakteristickou barvu hlasu a soulové cítění. Dalším originálním hostem je Mariin syn Benjamin Bláhovec, který se postaral o rapový závěr.

„Když jsme s Ondrou na této písni pracovali, řekl něco o tom, že v závěru je prostor pro sample. Projela jsem svůj mobil a pustila mu nahrávku asi 2letého Benjamina, jak čte nahlas dětskou knihu. Ondra to tam jen tak pro srandu dal a nám bylo hned jasné, že to tam musí být. Pohrál si pak už jen s vocoderem a malý raper byl na světě!,“ říká Marie.

Videoklipu se ujal Mariin manžel Bohdan Bláhovec a kameraman Prokop Souček.Stejně jako vznikly písně, doma po večerech, když děti usnuly, tak jsme chtěli udělat klip, který je spíš observační a pracuje s minimem stylizovaných obrazů. Bohdan mi nabídl novou perspektivu, jak se na text podívat, takže místo dialogu s manželem ho vedu sama se sebou, respektive se svým hudebním alteregem Marií Kieslowski. Největší obdiv mají naše děti, které to celé odpoledne vydržely a spontánně plnily režijní úkoly," dodává Marie.

A co na to režisér? „Těch režijních úkolů nebylo moc. Je to takový upřímný home video s využitím prostých efektů,” říká. A za nás nezbývá než dodat: víc takových křehkých videí, které člověka vrací k sobě samému a věcem, které jsou opravdu důležité.

Tagy Marie Kieslowski

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY