Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 08.05.2017 - 00:01

JBL Eon One Pro: PA system na baterie

Americký JBL, patřící pod křídla koncernu Harman, slaví velké úspěchy s kompaktním ozvučovacím systémem Eon One, jenž je flexibilním a rychle sestavitelným pomocníkem při ozvučování menších prostor. Nyní firma rozšiřuje svoje nabídkové portfolio o další generaci této série s označením JBL Eon One Pro umožňující použití v téměř jakémkoliv prostoru a to díky nabíjecím lithiovým bateriím schopným dodávat systému dostatečnou porci energie po dobu až 6 hodin.

Základnu tvoří kabinet z odolného plastu osazený jedním 8 palcovým subwooferem, na který se na podle potřeby nasazuje třídílný stojan s horním kusem vybaveným šesti 2 palcovými výškovými měniči (line-array) usazenými v patentované konstrukci pod různými úhly pro optimální pokrytí ozvučovaného prostoru.

V boxu s čelním bassreflexem je umístěn koncový zesilovací stupeň o výkonu 380 W (max. SPL 118 dB) a horní strana je vyhrazena pro jednoduchý, ale účinný sedmikanálový mixážní pult s analogovými obvody. Kanály 1 až 4 jsou kromě hlasitostí vybaveny dvoupásmovými korekcemi, reverbem, spínačem mic/line a phantomovým 48 V napájením v případě zapojení kondenzátorových mikrofonů.

Řada diod nad potenciometrem Master informuje o stavu baterií a přebuzení a zařízení je možno také pomocí Bluetooth spojit bezdrátově s externím zdrojem audia (telefon, tablet atd.). Konektivita sestává z čtveřice kombinovaných vstupů Neutrik (2 x vysokoimpedanční), kanál 5/6 je určen pro konektory Cinch, nechybí Monitor Out, symetrický XLR konektor Pass Thru (připojení dalšího modulu Eon), USB port a stojánek pro telefon.

JBL Eon One Pro představuje díky svým rozměrům a hmotnosti pouhých 17 kg všestranného mobilního pomocníka pro ozvučení menších koncertů, DJ akcí, barů, fitness center, firemních konferenčních místností atd. Novinka je vůbec prvním bateriovým modelem v dané kategorii a její zkompletování je otázkou několika vteřin. Verze Pro by se měla na trhu představit pravděpodobně na přelomu května a června za cenu pohybující se pod hranicí 1 500 dolarů.

Tagy JBL JBL Eon One Pro
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY