Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 30.05.2021 - 00:01

Japonský Fender Jino Jazz Bass

Do širší distribuce se po více než půl roce od premiérového představení dostává signovaný model Fender Jino Jazz Bass, který japonská divize značky vyrobila podle specifikací basisty Kenjiho Hinoa, jehož služeb využila či využívá řada kapel a interpretů včetně Macy Gray, Herbieho Hanckoka, Hirama Bullocka, Jennifer Batten, Johna Scofielda apod. Nástroj vychází z lety ověřeného etalonu, ale přidává několik speciálních prvků týkajících se konstrukce i elektroniky.

Čtyřstrunná verze disponuje jasanovým korpusem kombinovaným s krkem jednoho kusu javoru s profilem U-1975. Hloubka lůžka šroubovaného spoje je oproti konvenčním Jazz Bassům upravena, a to z důvodu kompenzace výšky strun při použití rozdílného typu kobylky, což byl jeden z Hinoových požadavků, přispívajících k pohodlné hře klasickou prstovou technikou i slapem.

Palisandrový hmatník nese 20 středně silných pražců, perleťové poziční značky ve tvaru obdélníku a ořech z pravé kosti široký 38 mm. Menzura byla vyměřena na standardních 34 palců (86.36 cm), tělo je stříkáno lesklým polyesterovým lakem a krk má finální polyuretanový nástřik, jehož saténový povrch navyšuje herní komfort.

Výraznou modifikaci zaznamenala elektronika, sestávající kromě dvou jednocívkových snímačů Premium Vintage-Style 70s SC Jazz Bass také z humbuckeru Fender Modern Modified ve stylu Music Man, usazeného mezi single coily. Aktivní předzesilovač FEMQ nabízí dvoupásmové korekce a trojici nezávislých hlasitostí vybavených push/pull přepínači pro výběr pasivního či aktivního modu a samostatnou aktivaci humbuckeru.

Zvolena byla spolehlivá top-load kobylka Fender Hi-Mass uchycená pěti vruty, na hlavici najdeme kulatý srážeč strun DG a tradiční firemní strojky Pure Vintage '70s s otevřenými mechanikami a velkými trojlistými rondely. Veškeré kovové komponenty chrání vrstva niklo-chromu. Flexibilní signovaný Fender Jino Jazz Bass by měl na evropský trh dorazit s cenovkou přibližně 1400 eur. Nástroj je vyráběn v zeleném laku Seafoam Green s třívrstvým Mint Green pickguardem, součástí je gig bag a odnímatelná plechová retro krytka středního singlu.

Tagy Fender Fender Jino Jazz Bass

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY