Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 13.02.2022 - 08:00

Jak se zdobila limitovaná edice PRS Tremonti x Joe Fenton

Před osmi lety hledal kytarista Mark Tremonti vhodné grafické téma pro svoje tetování a při pátrání narazil i na práce losangeleského výtvarníka Joea Fentona. Tremontiho zaujaly Fentonovy návrhy a skicy natolik, že jej oslovil a v roce 2014 si u něj objednal výzdobu jednoho ze signovaných modelů Paul Reed Smith, který Mark poté nazval „Fenton“ a používá jej na focení nebo různé speciální koncertní akce. Firma PRS nyní slaví dvacáté výročí od výroby prvního Tremontiho zakázkového nástroje, což byl dostatečný podnět k tomu, aby se kytarista a Fenton opět sešli a společně připravili úzce limitovanou edici podpisových single cutů s označením PRS Tremonti x Joe Fenton. Nabízeno je pouze dvacet exemplářů s ručně malovaným topem, přičemž každý kousek nese unikátní kresbu.

Finální práce probíhaly tak, že značka poslala Fentonovi v jednotlivých pevných pouzdrech pouze dřevěné základy kytar, které po výzdobě následně putovaly zpět do marylandské centrály, kde prošly lakovnou, osazením hardwarem, elektronikou, seřízením a kontrolou. Některé výrobní postupy i výsledný zvuk této edice dokumentuje přiložené video.

PRS Tremonti x Joe Fenton Limited Edition vyjde v přepočtu asi na 15000 eur. Paul Reed Smith tyto exkluzivní kytary distribuuje prostřednictvím 11 amerických prodejců, zbytek modelů je po jednom kusu přidělen vybraným obchodům v Japonsku, Kanadě, Anglii, Skotsku, Španělsku, Německu, Izraeli, Jižní Koreji a Číně.

Tagy PRS PRS Tremonti x Joe Fenton

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY