Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 18.07.2021 - 08:00

Jak se stavěl Fender Custom Shop „American Eagle“ Stratocaster

Američané si poměrně často potrpí na státní symboly, ať už je to vlajka, její barvy, cihlová pyramida s božím okem nebo třeba orel bělohlavý. Některými z těchto atributů se Custom Shop Fender rozhodl ozdobit korpus speciálního modelu „American Eagle“ Stratocaster, určeného pro sběratele a zároveň patrioty. Unikátní nástroj, jehož výrobu si vzal na starost Master Builder Kyle McMillin, vychází ze Stratocasterů uvedených Leo Fenderem na trh v 60. letech, čemuž odpovídají kontury těla, hardware i charakter snímačů.

Rozdílný je především krk, u něhož byl použit tepelně upravený plamínkový javor v kvalitě AAAA, a také hmatník ze stejného materiálu s 22 pražci, osazený z větší části pozičními značkami ve tvaru hvězd. O grafiku se postarala malířka Pamelina H, která přední korpusovou stranu opatřila obrazcem orla. Ten drží v zobáku stuhu s latinským heslem E Pluribus Unum (z mnohých jeden), jenž je mimo jiné od roku 1782 součástí státního znaku USA, kde má motto význam „z mnoha států jeden“ a nepřímo odkazuje na Deklaraci nezávislosti, tj. založení Spojených států.

Pokud vás dané téma zajímá, tak mrkněte na přiložené video demonstrující určité fáze stavby tohoto kousku, včetně zvukové stránky, kterou obstaral nashvillský kytarista Luke McQueary. Mimochodem, oficiální záznam se na YouTube objevil 4. července, tedy v den, kdy USA slaví Den nezávislosti.

Tagy Fender Fender „American Eagle“ Stratocaster

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY