Přejít k hlavnímu obsahu
Dr.Hyenik -

Jak se „diletant“ dostal do ligy mistrů!

Reliktním diletantem v nedávném zamyšlení o animovaných klipech nazval sám sebe šikovný horňácký grafik Jiří Miškeřík. Po dvou letech už víme, že to bylo přehnaně sebekritické. Diletant by totiž těžko dostal šanci udělat klip pro hvězdnou kapelu Soilwork.

Krásně se tak zase potvrdila moje teorie sněhové koule, která když se dá do pohybu, tak na sebe postupně nabaluje další vzrušující zážitky, příběhy a hlavně příležitosti. Jiří vyrobil zajímavý animovaný klip pro kapelu Scars Of The Insane. V jejich songu My Funny Valentine zahostoval Björn „Speed“ Strid (Soilwork, The Night Flight Orchestra). Koule se dala do pohybu…

Výsledný klip My Funny Valentine Björna zaujal natolik, že Jiřího oslovil se zakázkou pro svou vlastní kapelu – světoznámé Soilwork. Protože nahrávky vydávají u prestižní firmy Nuclear Blast Records, tak se Jiří mohl naplno ponořit do náročné profesionální práce.

Podrobně to zdokumentoval na svém webu. Na klip k písni Nous Sommes La Guerre z poslední desky Soilwork se spolu se statisíci dalšími fanoušky můžete podívat na youtube.

Nebojte se jít s kůží na trh, nebojte se rozhýbat svoji sněhovou kouli. Jak je i na tomto příkladu vidět, šanci máme všichni.

 

Tagy komunita soilwork Videoklip Animovaný klip

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Dr.Hyenik Orfanik
Multikytarista na experimentální cestě k netradičním zvukovým a stylovým souvislostem za pomoci všemožných nástrojů, technik i obskurních pomůcek... Dle magazínu Whiplash také hudební úchyl, tajuplný intelektuál s vizáží přerostlého Harryho Pottera, akustický Thordendal ze Vse…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY