Přejít k hlavnímu obsahu
Prokop Holoubek, foto: Tomino Kelar
Prokop Holoubek, foto: Tomino Kelar
Prokop Holoubek -

Jak je důležité mít svůj oblíbený festival

Strávit na festivalu celý víkend pro mě není úplně obvyklá a běžná věc. Vlastně mám jen dvě výjimky, kvůli kterým jsem ochoten to podstoupit. Tou první je Beseda u Bigbítu, kde jsem letos první den DJoval a druhý hrál s Midi Lidi, a tou druhou je trenčínská Pohoda. Když tam hrajeme, nebo se tam starám o nějakou svou kapelu, rád jsem tam po celou dobu trvání. Oba ty festivaly jsou také myslím jedny z mála, na které bych sám jel i jen jako divák.

Masové akce jsem nikdy nevyhledával, ale v obou těch případech mám rád pořadatele, kteří je dělají, rád se na nich potkávám s dalšími přáteli a kolegy, líbí se mi prostředí i hudební vkus, který reprezentují. A když mám to štěstí, že tam zrovna i hrajeme, je to jedna velká euforie.

Pohoda je ukázněnější, protože tam máme rodinné zázemí, a nestrávím tam tak tři dny nonstop v areálu, ale na Besedě v Tasově si právě to, že tam můžu být po celou dobu, dost užívám. Často tu hraju až do ranních hodin jako DJ, mnohdy se to protáhne, a občas ani nejdu spát. Taky je to jedna z mála akcí, kde pouštím hudbu, jinak většinou vystupujeme jako DJské duo s kolegou Tomášem Kelarem. Ta intenzivnost mě těší – vystoupit na akci, kterou má muzikant rád, je prostě to nejlepší, co může být. Je to sice náročné fyzicky, ale ani v nejmenším to není “pruda”. Naopak! Je mi tady dobře.

Jen tady se mi stává, že po příjezdu mi pár metrů od brány k podiu někdy trvá dojít i několik hodin, protože pořád potkávám někoho, koho jsem dlouho neviděl. Často také prošvihnu mnoho zajímavých kapel, u kterých jsem si původně říkal, že je chci vidět. Ale vlastně mi to ani moc nevadí, protože je úplně stejně tak důležité potkat ty lidi.

I proto se tu snažím, když tu hrají nějaké kapely, které zastupujeme, minimalizovat manažerskou práci. Snažím se, aby maximum věcí bylo domluveno už předem. Protože si to chci užít.

Tagy Glosa Myslivec MidiLidi

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Jsem členem Midi Lidi a bookingové agentury Bumbum Satori.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY