Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 16.09.2020 - 00:01

Jacksony USA Signature Adrian Smith San Dimas SD a SDM

Firma Jackson zařadila do edice Artist dva inovované modely superstratů, navržených podle specifikací kytaristy kapely Iron Maiden Adriana Smithe, jehož oficiální spolupráce s Jacksonem se sice datuje rokem 2007, ale nástroje této značky používá už od osmdesátých let. Verze s označením USA Signature Adrian Smith San Dimas SD a SDM nabízejí identickou konstrukci, elektroniku i hardware, liší se pouze materiálem použitým pro stavbu hmatníku a barvou pickguardu.

Tělo je vyrobeno z lehké výběrové olše, šroubovaný krk z jednoho radiálně řezaného kusu javoru s ořechovým „skunk stripem“ zpevňuje grafitová výztuha a ebenový (SD) nebo javorový (SDM) hmatník nesoucí 22 jumbo pražců má proměnlivý radius 12 až 16 palců. Šroub pro nastavení průhybu krku je uložen na jeho patkové straně a menzura činí standardních 25.5 palců.

Obě kytary využívají silný kobylkový humbucker DiMarzio Super Distortion DP 100 kombinovaný se středním a krkovým snímačem Samarium Cobalt Noiseless Single-Coil Strat. Ovládání sestává ze společné hlasitosti, tónové clony a pětipolohového nožového switche, jenž je na přání Smithe zapojen klasickým způsobem bez možnosti rozepínání cívek kobylkového humbuckeru.

Stabilitu ladění zajišťuje i při extrémním dive-bombingu kvalitní uzamykatelné vibrato Floyd Rose Original, zámky na nultém pražci mají šířku 42.8 mm, na licencované stratovské hlavici jsou umístěny firemní strojky doplněné srážečem strun a hardware je potažen černým chromem.

Jacksony USA Signature Adrian Smith San Dimas SD (bílý pickguard) a SDM (černý pickguard) jsou dostupné v barvě Snow White kryté vrstvou urethanového laku. Cena určená pro americký trh se pohybuje okolo 2300 dolarů včetně pevného pouzdra.

Tagy Jackson Jackson USA Signature Adrian Smith San Dimas SD Jackson USA Signature Adrian Smith San Dimas SDM
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY