Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 21.02.2023 - 00:01

Jackson Pro Series Signature Josh Smith Soloist SL7 ET

Jackson navázal spolupráci s australským kytaristou Joshem Smithem, členem progresivní metalcoreové kapely Northlane, a výsledkem je sedmistrunný podpisový model superstratu nesoucí označení Pro Series Signature Josh Smith Soloist SL7 ET. „Sedmička“ je díky prodloužené menzuře uzpůsobena pro hraní masivních podladěných riffů, k čemuž napomáhají i snímače renomované britské značky Bare Knuckle Pickups nebo moderní hardware z produkce firmy EverTune.

Průchozí krk ze dvou kusů tepelně upraveného javoru je opatřen grafitovými výztuhami zvyšujícími mechanickou pevnost a stabilitu ladění, pro stavbu korpusu ve tvaru Soloist byla vybrána lety osvědčená olše, ebenový hmatník má proměnlivý radius 12 – 16 palců, ořech široký 47.6 mm, luminiscenční značky zapuštěné do horní hmatníkové hrany a k dispozici je 24 masivních jumbo pražců.

Verze s delší menzurou 27 palců (686 mm) je osazena špičkovou kobylkou EverTune F7 s automatickým dolaďováním prostřednictvím patentovaného systému využívajícímu sadu pružin, na hlavici ve stylu Stratocasteru jsou umístěny firemní celokovové uzamykatelné mechaniky a veškeré kovové komponenty mají černou povrchovou úpravu.

Elektronika sestává z kobylkového kolejnicového humbuckeru Bare Knuckle Josh Smith Impulse, kombinovaného s krkovým single coilem stejného označení. Signovaný HB nabízí hutný tón s plnými výraznými středy, zatímco krkový SC je navržen tak, aby produkoval artikulovaný zvuk s hladkými výškami. Potenciometry nezávislých hlasitostí doplňuje třípolohový páčkový switch s následujícími pozicemi: 1. pol. kobylkový HB, 2. pol. vnitřní cívka kobylkového HB + krkový SC, 3. pol. krkový SC.

Jackson Pro Series Signature Josh Smith Soloist SL7 ET v méně tradičním laku Aquamarine je na americkém trhu dostupný za cenu pohybující se okolo 2700 dolarů, včetně firemního pouzdra FCC a popruhových zámků Dunlop. Výrobu obstarává korejská pobočka značky.

Tagy Jackson Jackson Pro Series Signature Josh Smith Soloist SL7 ET

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY