Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Jackson Pro Marty Friedman MF-1 Purple Mirror

Jackson slaví letošní 40. výročí existence nepřeberným množstvím nových kytar a baskytar z edicí Pro Series, X Series, cenově dostupnými elektrickými kytarami řady JS Series a také signovanými kousky, mezi které patří také model Pro Series Signature Marty Friedman MF-1 Purple Mirror. Nástroj famózního kytaristy, bývalého člena trashmetalových Megadeth nebo technicky nadupaných Cacophony, pokračuje v tradici nastíněné předchozím Friedmanovým modelem MF-1 USA, ale tentokrát se značka orientuje na širší vrstvu muzikantů, čemuž odpovídá přístupnější cena.

Kytara ve stylu „Les Paul na steroidech“ obohacuje klasickou koncepci Gibsonu modernějšími prvky, mezi které patří také ergonomický spoj lepeného mahagonového krku s grafitovými výztuhami a pohodlným profilem. Ze stejného materiálu je i základ korpusu s vyfrézovanou zadní hranou pro vyšší herní komfort, top zdobí plát s efektem fialově zbarveného prasklého zrcadla a hrany lemuje třívrstvá výložka z abalonu.

Do ebenového hmatníku o radiusu 12 palcůje vsazeno 22 jumbo pražců, obdélníkové poziční značky z perleti a ořech široký 43 mm. Menzura byla vyměřena na klasických 24.75 palců. Hardware v černé úpravě sestává ze struníku stopbar, pevné kobylky tune-o-matic TOM a na reverzní hlavici AT-1 najdeme firemní celokovové strojky v konfiguraci 3+3.

Výrazný podíl na agresivním, průrazném, ale stále čitelném a frekvenčně vyrovnaném tónu má dvojice signovaných pasivních humbuckerů EMG MF ovládaných samostatnými hlasitostmi, tónovými clonami a třípolohovým páčkovým switchem. Humbuckery využívají magnety Alnico V, cívky jsou navíjeny podle nového receptu a kovové kryty snímačů mají povrch z kartáčovaného černého chromu.

Jackson Pro Series Signature Marty Friedman MF-1 Purple Mirror je vyráběn v čínské pobočce značky, což se odrazilo i na ceně pohybující se v případě českého trhu lehce nad hranicí 12000 Kč. Purple Mirror tak vyplňuje mezeru mezi ekonomickou variantou MF-1 X Series, představenou v roce 2017 (cca 700 dolarů), a originálem v ceně okolo 4300 dolarů.

Tagy Jackson Jackson Pro Series Signature Marty Friedman MF-1 Purple Mirror

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY