Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 26.01.2018 - 00:01

Inovovaný kapesní rekorder Zoom H1n

Oblíbený kapesní rekorder H1 z produkce japonského Zoomu má následovníka v podobě inovovaného modelu H1n, který kromě pozměněného designu a ovládání dostal nové mikrofonní kapsle, limiter, filtrační režim, lepší monochromatický displej, funkci Playback Speed Control a v neposlední řadě i možnost automatického nahrávání bez nutnosti nastavování potřebných parametrů.

Vylepšené obvody integrovaných, kondenzátorových stereo X/Y mikrofonů a preampů s gainem 39 dB zaručují nezkreslený záznam až do SPL s hodnotou 120dB, low cut filtr eliminuje nechtěné interference nejnižších pásem a limiter chrání před případným přebuzením signálu.

Nově koncipovaný generátor umožňuje kalibraci hlasitostí v případě propojení s kamerou, zařízení podporující formáty WAV (až 24bit / 44.1, 48, 96 kHz) a MP3 nabízí nelimitovaný overdubbing a Playback Speed Control mění rychlost poslouchaného záznamu bez změny výšky tónu, což oceníte především při cvičení různých partů z nahrávky.

Nastavit lze tři základní režimy Auto-record, Pre-record a Self-time, data se ukládají na microSD nebo microSDHC karty s kapacitou až 32 GB (Class 4 a vyšší) a konektivita sestává z kombinovaného mic/line vstupu, sluchátkového/Line Out výstupu (oba pro 3.5 mm jack) a micro-USB 2.0 portu.

Součástí výbavy je vestavěný reproduktor s výkonem 0.5 W, na zadní straně najdeme závit pro uchycení na mikrofonní stojan a napájení obstarává 5V adapter nebo dvojice tužkových AAA baterií, které jsou v případě alkalických článků schopny dodávat potřebnou energii po dobu cca 10 hodin.

Zoom H1n o rozměrech 50×137.5×32 mm a hmotností pouhých 60 g (bez baterií), jenž je samozřejmě schopen zastat také funkci zvukové karty, bude dodáván s bezplatnou licencí na softwary Steinberg Cubase LE a WaveLab LE. Novinka by měla na evropský trh dorazit v průběhu února za cenu okolo 120 eur.

Tagy Zoom Zoom H1n

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY