Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Inovovaná kytarová edice Yamaha Revstar 2022

Elektrické kytary Yamaha Revstar si od roku 2015, kdy výrobce představil první sérii, získaly mnoho příznivců, k nimž se s největší pravděpodobností nyní zařadí další hráči, protože značka uvedla na trh inovovanou sérii, rozdělenou do tří produktových edicí. Ty tvoří ekonomické modely Yamaha Revstar Element, nástroje střední třídy Revstar Standard a luxusněji pojaté kytary Revstar Professional, vyráběné v japonské centrále firmy.

„Původní koncept Revstar byl inspirován motocykly cafe racer – vysoce výkonnými závodními stroji, které ukazovaly osobnost jezdce. Pro hráče, kteří mají zájem o klasický styl s moderními prvky, nová řada Revstar daný koncept dolaďuje díky vylepšené hratelnosti, univerzálnosti a tónu,“ říká Dave Miner, produktový manažer pro segment elektrických kytar divize Yamaha Guitar Group.

Všechny letošní verze kolekce Revstar využívají technologii Acoustic Design, týkající se komorování těla, a korpusy dostaly oproti originální řadě větší rozměry, čímž se optimazovala rezonance a vyvážení odlehčeného nástroje. Kytary jsou v závislosti na konkrétní edici k dispozici v provedeních L – pro leváky, T – struník typu tailpiece, nebo X – zlaté pruhy plus lemovky korpusu a eloxovaný hliníkový pickguard ve stejné barvě.

Základní série Revstar Element nabízí mahagonové tělo i krk, palisandrový hmatník s 22 pražci, dva humbuckery osazené magnety Alnico V, kobylku tune-o-matic se struníkem stopbar a Dry Switch – high-pass filtr aktivovaný push/pull spínačem. Varianta RSE20 je dostupná barvách Swift Blue, Black, Vintage White, Red Copper nebo Neon Yellow, model RSE20L nese úpravy Swift Blue nebo Black. Cena se pohybuje okolo 500 dolarů.

Revstar Standard přidává javorový top, krk ze tří kusů mahagonu je vyztužen karbonem a kromě pětipolohového switche zde najdeme i push/pull spínač pasivní voicingové funkce Focus. U verze RSS20 lze volit z odstínů Swift Blue, Sunset Burst, Black, Vintage White, Hot Merlot nebo Flash Green, levoruký RSS20L má opět laky Swift Blue nebo Black a provedení RSS02T, opatřené single coily P-90, je nabízeno v úpravách Swift Blue, Sunset Burst, Black nebo Hot Merlot. Cena atakuje hranici 800 dolarů, včetně kvalitního polstrovaného gig bagu.

Japonská řada Revstar Professional je navíc vybavena karbonovými vložkami zasazenými do komorovaného těla, které podle Yamahy pomáhají navyšovat přenos vibrací, a také zde byla použita patentovaná úprava Response Acceleration (IRA), mající pozitivní vliv na celkový herní feeling a kultivovanost tónu, blízkého starým, po léta používaným nástrojům.

Model Professional RSP20 nabízí výběr z laků Swift Blue, Sunset Burst a Moonlight Blue, stylová verze RSP20X je k dispozici v odstínu Rusty Brass Charcoal s černým topem a variantu RSP02T (trapézový struník) lze pořídit v povrchových úpravách Crisp Gold, Swift Blue či Sunset Burst. Oficiální cena byla nastavena těsně pod hranicí 2000 dolarů. Tyto nástroje jsou samozřejmě dodávány s pevným pouzdrem.

Tagy Yamaha Yamaha Revstar 2022

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY