Přejít k hlavnímu obsahu
Jan Hamerský -

Ibanez JS140 WH: capo di tutti capi

Joe Satriani je kmotr klanu G3. Ibanez JS140 WH vypadá podle toho. Už to bílý kvádro říká: „Dávej bacha!“ Zahrávat si s tímhle tím zdánlivě vyklidněným bossem totiž není pro každýho.

Hezký, že jedete opět street, tak se toho a taky tý vodrbaný fokusky držte, jinak si šeredně ublížíte. S touhle kytarou totiž bez dokonalejch technickejch znalostí nemáte naději uspět v dalším studiu vysoký matematiky života ba ani v praxi.

Ze začátku se určitě vyplatí nepospíchat na JS140 WH a už vůbec na její u Ibanezky nezvykle tlustej krk. A ten kravskej nápad ji trochu pumpnout a vybalit na ni ty prasárny, co jste pochytili od kdekoho z tý vaší zaprděný favely, radši rovnou pusťte z hlavy. Myslete na to, že rafinovanej, a přitom ostrej hard rock je její teritorium a že změny snáší hodně špatně, jinak budete čelit následkům. Naštvat nástroj s takhle smrtícím arzenálem – to fakt nechcete.

Rádoby G's by měli vysmahnout, jen co zmerčí dvojzvratný tremolo. Lepší se na jméno ani neptat a už vůbec si ho nebrat do huby. Je to Edge-Zero II, žádnej posranej Floyd Rose. Při správným seřízení můžete kroutit pákou klidně jak hodinovýma ručičkama o zimním slunovratu. Lazení se ani nehne. Pro ty, co by se jim nerozsvítilo, ani kdyby to koupili přímo mezi světla: ano, tahle věc umí fakt velký pekla. Alkohol a fet je hovno, vibráto je metla.


Zrádný jsou i ty snímače zpropadeně daleko od sebe. To, co je usazený pod krkem, je zmenšenej humbucker, žádnej singl, ale spíš než snímač si hlídejte clonu. Tam je rozpínání. Jinak řečeno, za ty dvě vteřiny, než na něj vztáhnete ruku, tomuhle parchantovi proletí hlavou asi deset způsobů, jak zpracuje toho libovýho frajera s egem až na půdu, a ještě si stihne spočítat východy.

Hladovým zmrdům, kteří si věří a nikdy nemají dost zvukovejch možností, ale lze jedině JS140 WH doporučit. Přestože je to vlastně jenom malý zvíře z početný Satrianiho famílie, za necelých dvacet táců dostanete přesně, co jste zaplatili. Spolehlivýho, naprosto oddanýho a všehoschopnýho ranaře. Také jeho zásluhou se budou váš talent, kapitál i vnitřní démoni moci naplno rozvinout.

Tagy Ibanez Ibanez JS140 WH Joe Satriani Nejlepší kytaristi; Joe Satriani; Eric Claptin; Brian May

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Jan Hamerský
/*1988/ Když se v patnácti rozhodoval, co dál dělat, psaní byla jasná volba. V devatenácti si to rozmyslel. Přišlo mu, že to dějiny píšou příběhy. Pak zjistil, že to jsou vítězové a dal se k poraženým. Historii i tak vystudoval a tři roky ho živila, než od ní zběhl. Stalo se t…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY