Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 04.10.2016 - 00:01

Ibanez CBM100 se snímači SD Antiquity

Zatím nejnovějším přírůstkem do signované edice kytar značky Ibanez je model Ibanez CBM100 navržený podle specifikací kytaristy Coye Bowlese z jižanské kapely Zac Brown Band. Tvar korpusu s téměř identicky tvarovanými rohy odkazuje na jeden z prvních originálních designů japonské firmy, jenž vznikl v sedmdesátých letech. Ibanez CBM100 Coy Bowles je vyroben z prémiových materiálů a osazen špičkovými snímači Seymour Duncan Antiquity.

Předlohou nového modelu byla starší verze Ibanez Artist, kterou Bowles používá od poloviny devadesátých let. Na těle z výběrového lehkého mahagonu je nalepen bombírovaný top z německého javoru a krk z jednoho kusu mahagonu se speciálním CBM profilem (1.pr. 21 mm, 12.pr. 23 mm) nese ebenový hmatník o radiusu 305 mm osazený 22 středně silnými pražci a luxusními intarziemi z pravé perleti a abalonu. Polohové značky na horní hraně krku jsou luminiscenční. Nultý kostěný pražec má šířku 43 mm a menzura byla nastavena na 24.7 palce.

Přenos zvuku mají na starost dva pasivní humbuckery Seymour Duncan Antiquity s magnety Alnico, kopírující vyvážený a artikulovaný sound starých dvoucívkových PAF snímačů Gibson. Ovládání je osvědčená klasika - samostatné hlasitosti a tónové clony pro každý snímač s čepičkami Sure Grip III s protiskluzovou úpravou a třípolohový páčkový přepínač.

Hardware tvoří kobylka a zároveň struník Stoptail Original z produkce kalifornské butikové firmy Schroeder. Masivní systém disponuje zamykatelnými pivotovými šrouby a bronzovými kameny. Ladění obstarávají kvalitní uzamykatelné strojky Gotoh SGL510 s funkcí Magnum Lock.

Ibanez CBM100 Coy Bowles Signature Artist je vyráběn v japonské centrále značky a bude dostupný výhradně ve zlaté metalizované úpravě (Gold Top Metallic) horní desky s transparentním lakem základny korpusu a saténovým povrchem krku. Oficiální cena tohoto výjimečného nástroje se pohybuje okolo 3 500 dolarů.

Tagy Ibanez Ibanez CBM100
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY