Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 18.02.2018 - 00:01

Hybridní polysynthy Korg Prologue 8 a 16

Po modelech Minilogue a Monologue představuje firma Korg vlajkovou loď této řady, kterou je profesionální hybridní (analog/digital) synth Prologue ve verzích 8 a 16, nabízejících buď osmihlasou polyfonii a 49 kláves nebo šestnáctihlasou polyfonii a 61 kláves. Oba typy klávesnic v plné velikosti vycházejí z modelu, jímž je osazen špičkový workstation Korg Kronos.

Novinky disponují technologií Bi-timbre umožňující současné použití dvou zvuků s následným vrstvením, rozdělením do různých zón klávesnice, přiřazením k funkci crossfade a to v některém ze čtyř voice režimů Poly, Mono, Unison a Chord.

Základem jsou dva konvenční analogové oscilátory VCO1 / VCO2 doplněné nově koncipovaným digitálním multi-enginem nabízejícím trojici modů tvořenou sekcemi Noise generator (4 typy), VPM (Variable Phase Modulation) / FM s 16 typy oscilátorů a potenciometrem Shape a také režim User pro implementaci a naprogramování vlastních nebo jinými uživateli vytvořených oscilátorů, pro které je připraveno 16 slotů.

Nechybí pokročilý arpeggiator s rozsahem 4 oktáv a 6 modely včetně manuálního režimu, digitální efektová jednotka obsahuje modulace, delaye a reverby a Prologue 16 má navíc také analogový, nízkofrekvenční L.F. kompresor pro úpravu spodních pásem, vybavený gainem a malým ručičkovým VU metrem.

Hybridní polysynthy Korg Prologue 8 a 16, představující současnou špičku v dané kategorii nástrojů, by se měly na pultech evropských obchodů ukázat v závěru února a oficiální ceny byly nastaveny na cca 1 450 eur za Prologue 8 a asi 1 950 eur v případě větší verze Prologue 16.

Tagy korg Korg Prologue

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY