Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 22.09.2020 - 00:01

Hybridní minikombo Bad Cat The Paw

Kalifornská butiková značka Bad Cat Amps uvádí na trh kompaktní desktopové kombo The Paw, které bylo poprvé představeno na zimním veletrhu NAMM. Novinka kombinuje lampový preamp a stereofonní koncovou jednotku Class-D o výkonu 2 x 60 W, využít lze úložiště připravené pro kabinetové IR impulsy a nechybí ani výstupy pro externí boxy.

Koncepce jednokanálového předzesilovače ctí řešení použité u klasických apatátů Bad Cat, čemuž odpovídá také osazení elektronkami 2 x 12AX7 a 1 x EF86. Ovládání sestává z potenciometrů gainu, basů, výšek, ovladače Cut ((presence), masteru, reverbu a páčkového voicingového spínače Fat.

Rotačním encoderem s přiřazeným dvoumístným displejem lze vybírat z 16 presetů kabinetových IR vzorků, jejichž upload obstarává konektor USB-C, samozřejmostí je minijackový sluchátkový výstup a zdířka Aux In pro připojení zdroje audia (telefon, MP3 apod.).

Zadní strana šasi je vyhrazena pro síťový spínač, sendy a returny sériové stereo efektové smyčky, dvojici symetrických XLR výstupů (L/R) s odepínáním uzemnění a stejný počet konektorů pro zapojení externích kabinetů, takže aparát je schopen odvést svou práci i na větších pódiích, kde by se mohly projevit limity dvou integrovaných šestipalcových reproduktorů.

Hybridní minikombo Bad Cat The Paw o rozměrech 381 x 178 x 203 mm a hmotnosti 6.4 kg je ručně sestavováno v americké centrále značky, cena poctivě zpracovaného, skladného a flexibilního modelu byla nastavena těsně pod hranicí 800 dolarů.

Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY