Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 30.09.2018 - 00:01

Hybridní kompresor Darkglass Hyper Luminal

Finský Darkglass Electronics nastavuje nový standard v segmentu pedálové komprese: hybridním modelem Hyper Luminal Compressor. Využívá analogový VCA obvod kombinovaný s digitálním modelingem populárních studiových kompresorů, s ovládáním jak klasickými potenciometry, tak i dotykovými senzory.

Krabička o rozměrech 75 x 111 x 43 mm je osazena potenciometry Output, Time – nastavení funkcí attack a release, Compression – míra komprimace a Blendem pro mix čistého a efektovaného signálu. Kromě toho zde najdeme také řadu deseti indikačních mini-diod (Gain Reduction) a především dvojici kulatých dotykových senzorů Ratio a Mode.

První z nich nabízí úpravu kompresního poměru a druhý slouží pro volbu tří režimů (další by podle výrobce měly následovat) emulujících studiové kompresory. BUS přináší charakter modelů Solid State Logic, FET je inspirován legendárním Universal Audio 1176 a SYM je postaven na firemní technologii využité u kompresoru Super Symmetry 115 GeV.

Efekt je napájen 9V adapterem (proudový odběr cca 250 mA), ale pro dosažení lepší dynamiky a projekce je napětí následně převedeno na hodnotu 18V. Samozřejmostí je v tomto případě micro-B USB port pro nastavování parametrů pomocí počítače (PC/Mac) a také pro budoucí upgrade v podobě nových verzí emulovaných modelů.

Hybridní Hyper Luminal Compressor od Darkglass Electronics představuje flexibilní kompresi použitelnou u většiny elektrických nástrojů a svou práci zastane i ve studiových podmínkách. Novinka by se měla v distribuci objevit pravděpodobně v průběhu října, cena nastavená pro americký trh se má pohybovat okolo 230 dolarů.

Tagy Darkglass Darkglass Hyper Luminal
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY